Po čem ženy touží?

Ne, nebudu psát o filmu s Melem Gibsonem v hlavní roli. O tom píší třeba ZDE.

Chtěla jsem si udělat obraz o tom, po čem ženy touží v reálném životě, ne ve filmu.

Ale nakonec jsem zjistila, že se ty sny a touhy příliš neliší od těch ze stříbrného plátna.

 

A jak jsem na to přišla? Udělala jsem anketu mezi svými kamarádkami:

 


 

Romana, 24, vdaná, asistentka

Toužím po chápajícím partnerovi, toužím po krásné klidné dovolené, kde se nebudu muset o nikoho starat, toužím být krásná a dobrá pro ty druhé, toužím po místě, kde můžu sama snít.

 

Jana, 28, vdaná, výtvarnice

Toužím nemít špatný pocit, když  nic nedělám, toužím se v klidu vyspat, toužím se nebát, ať už přijde cokoli, toužím být svému drahému múzou, bez které se neobejde, toužím mít touhy a sny, i když se neplní.

 

Pavlína, 25, svobodná, manažerka
Toužím být šťastná - tedy milována, ve svých očích krásná, zdravá a zajištěná.


Hanka, 33, rozvedená, účetní

Toužím po muži, který se mi bude věnovat, toužím po toleranci a úsměvech svého okolí, toužím mít čas věnovat se sama sobě, chci zdraví pro svoje děti.

Milena, 37, vdaná, kosmetička
Toužím  mít muže, který mne nechá odpočinout, který po mně nebude požadovat sex, když se mi nebude chtít, který bude trpělivý a ohleduplný, toužím být zdravá a mít zdravou rodinu, toužím být krásná, toužím být šťastná i bez důvodu.


Lucie, 33, rozvedená, učitelka
Toužím potkat toho pravého, co mi nebude ubližovat, toužím po ostrově, kam si můžu kdykoliv zajet, abych si odpočinula a byla tam sama, toužím po někom, s kým můžu mluvit o svých snech.

Jiřina, 41, vdaná, lékařka
Toužím po tom, mít občas manželku, která za mne vyřídí vše potřebné, postará se o děti i o manžela, o domácnost, toužím po velké lásce, co se mi asi vyhnula obloukem.

 
Většina psychologů vám potvrdí, že ženy se ve svých fantaziích orientují na oblast mezilidských vztahů. Jedním z nejoblíbenějších je asi tento:
Mám dokonalé tělo, krásnou tvář, jsem šťastná a pomáhám druhým z nesnází. Mají mě rádi. Všichni touží po mé společnosti a všechny ženy chtějí být jako já. Mám pro sebe dostatek času.

Navzdory touze některých moderních žen po úspěchu a moci většina stále sní o tom, o čem snily předchozí generace. Ženy nejčastěji sní o láskyplném, ideálním partnerství. O tom, aby jejich děti byly spokojené a zdravé. Chtějí se líbit a mít dobré vztah s okolím.

Zřejmě nikdy nebudeme mít všechno, po čem toužíme. Naštěstí jsme lidé a můžeme se odškodnit při snění o touhách. Když se všední život radikálně liší od života, jaký bychom chtěly žít, naše duše se začne bránit.

Chceme zapomenout na všední, nedokonalou skutečnost -  sníme a toužíme. A tak vymýšlíme scénáře vlastního života, režírujeme si svůj film, obsazujeme se do hlavní role a své myšlenky podřízujeme touze. V představách řešíme konflikty přítomnosti, plánujeme budoucnost, nebo ji v duchu utváříme takovou, jaká se nám líbí. Můžeme být kýmkoli, můžeme být strůjci svého štěstí. Krásná představa, že?

I když si to možná neuvědomujeme, touhy a sny jsou neodmyslitelnou součástí našich životů a základem naší motivace. Proč bychom jinak žili, kdybychom neměli představy o tom, čeho chceme dosáhnout? A tak toužíme a sníme. Jenomže, když tyto své sny  konfrontujeme se skutečností, život se nám někdy zdá nesnesitelný, nespravedlivý nebo nehodný žití.

Proto, ženy-in: sněte realisticky! Vaše sny a touhy se splní.

 

Vzkaz od ÍÁčka (autorky textu): Možná…

 

Reklama