Milá redakce,

 

musím přiznat, že dnešní téma jste opravdu šikovně zvolili! Neb slovo „toužit“ ve mně vyvolává moc příjemný pocit. Není to totiž to samé, jako si něco přát, ale zároveň se to blíží snění. A sny, ty já mám spolu s touhami moc ráda.


V
čera, když jsem opouštěla magazín Žena-in, byla právě čerstvá anketa na téma, po čem my, ženy-in, toužíme. Bohužel se dalo zaškrtnout pouze jedno z políček, což je docela nemilé.

Vždyť, proč bych nemohla toužit jak po dokonalém těle, tak po tom pravém, po sexu, po šťastném životě, po kariéře a zároveň i po zdraví? Ve skutečnosti nejsem tolik náročná, a pokud bych věděla, že mé touhy se promění v realitu, tak budu ještě více šťastná, než jsem.


Dokonalé tělo nemám, a pokud jsem jej někdy měla, asi jen krátce. I když musím uznat, že se našli i tací, pro něž mé tělo bylo dokonalé. A tak jsem se svojí tělesnou schránkou smířená, snažím se ji opečovávat a udržovat ji při životě.


Na druhém místě v anketě (nikoli v mém životě) byla touha po tom pravém, kterou jsem tedy nakonec také zvolila jako svoji odpověď na otázku. A proč? Věkem se blížím ku čtvrtstoletí a jsem bez chlapa. Nemyslím tím jen bez manžela, ale i bez přítele. Ne že bych to vnímala jako věc tragickou, ale přijdou čas od času okamžiky, kdy by člověk potřeboval vědět, že má komu složit hlavu na rameno a „poplakat si“. Nemusí to být však doslovné.

V oné touze najít toho pravého vidím splnění hned několik tužeb. Onen pravý nemusí být fotomodel ani multimilionář – rozhodně bych ale ocenila, aby dokázal naslouchat (alespoň někdy), aby dokázal být nejen dobrým partnerem, ale i otcem.

Naleznutím partnera by se snad splnila i touha po sexu. Neb jsem zastánkyní věrnosti – nehledám tedy primárně sex, ale partnera. A ráda bych si potvrdila, že touha po sexu je nejenom na straně ženy, ale i muže.

Pokud by se podařilo nalézt toho pravého, jistě se mi zároveň částečně podaří mít šťastný život. Když se nám podaří mít děti, jistě si budu toužit po tom, aby naše děti byly zdravé a dařilo se jim dobře.

A co vy, zkušené čtenářky, je to možné získáním toho pravého zároveň ukojit touhu po sexu i po šťastném životě? Snad si alespoň jedna z Vás dokázala odpovědět ano. Jsem realista a vím, že v životě nastávají i chvíle, kdy začne v životě něco skřípat, a i přesto, že žijete po boku toho „pravého“, najednou cítíte, že od života dostáváte příliš velkou lekci.

Proto touhu po zdraví bych rovněž nepodceňovala. Mám už jej sice ne zcela dobré, ale i touha po tom, ať to zůstane alespoň tak, jak tomu je teď, skýtá naději.


A kariéra? Vždy jsem se jí bránila a teď, když jsem „opuštěná“ bez závazků, začala jsem studovat. I kdybych nenarazila na onoho pravého, vzdělání mi žádný muž nevezme. A pokud se mým osudem má stát dráha vědkyně, možná nebudu mít ani pravého, ani sex, ale třeba pomůžu zachránit život alespoň jednomu člověku. V případě, že bych toto dokázala, budu cítit, že můj život měl smysl.  


Peníze jsou nutnou součástí života, ale od malička jsem  žila ve skromnosti a myslím, že jen díky tomu jsem, jaká jsem. Možná bych uvítala mít peníze na vlastní byt, ale všechno nemůže být hned – tak snad systémem korunka ke korunce budu mít jednou nad hlavou vlastní střechu.


Po čem ale zcela jistě netoužím, je smrt. Vím, že po smrti bude také život, ale po smrti se netouží, smrt přijde sama. Snad jediné okamžiky, kdy bych ještě pochopila touhu po smrti, je těžká nemoc spojená s dlouhodobým trápením. Nejsem zastánkyní eutanazie, ale chápu, že je těžké žít v bolesti a bez naděje. 


To, co v anketě nebylo a přece po tom toužím, je abych kolem sebe mohla potkávat lidi, kteří dokáží v sobě najít sílu a bojovat s nástrahami života. A pokud té síly mají málo, abych jim alespoň trochu mohla pomoci.

Vím, že nedokážu k životu vzkřísit zemřelé, kteří mi v mém životě chybí, ale toužím lidem dokázat, že i s nejedním křížem, který mne v životě potkal, se dá stále žít a doufat.

bokul


Myslím, že tento příspěvek perfektně shrnuje dnešní téma.  Děkuji za něj, přeji hezký víkend

 a připomínám, že nám můžete začít psát své příspěvky k pondělnímu tématu, kterým je:

CHARITA

A zároveň, milé ženy-in, nezapomeňte nás číst, protože v pondělí začíná

!!! VELKÁ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ !!!

 

 

Reklama