Pročetla jsem výsledky několika anket, ptala jsem se snad všech svých přátel, co mají v kalhotách něco jiného než já, a z posbíraných informací si udělala obrázek ideální ženy, se kterou by Oni chtěli žít. A musím říct, že výsledek mě velice potěšil. Čekala jsem hubenou blondýnu pohybující se převážně v kuchyni, co mluví, jen když je tázána.

A ne! Ideální žena se kupodivu v mnohém podobá „normální“ ženě. Normální v tom smyslu, že extrémy nejsou žádoucí. Tedy ani příliš hubená, ani příliš malá, baculatá nevadí, ale ne příliš, moc upovídaná nebo moc mlčenlivá, moc pořádná – extrém v jakémkoliv směru se líbí málokterému chlapovi. Samozřejmě tak jako se říká, že každé zboží má svého kupce, tak nejspíše každá žena má svého obdivovatele, jen ho potkat.

Nejvíce žádaná je pružná, štíhlá až sportovní postava svědčící o zdraví. Zda bude jeho vyvolená blondýna nebo bruneta, není tak důležité, jako její šarm, jako to Něco, co z ní vyzařuje, kouzlo osobnosti.

Muži sborem touží po upravené až atraktivní ženě. Po šedé myšce touží jen chlápci s pocitem méněcennosti. Mají dojem, že šedá myška jim neuteče. Atraktivní žena neznamená, že bude jako vystřižená ze žurnálu, oblečená podle posledních módních trendů. Atraktivní znamená, že žena je upravená v naprostém souladu se svojí osobností, postavou, je přirozená a o svůj vzhled soustavně pečuje. Dokonce je pro muže atraktivita důležitější než věk!

Co je však daleko nejdůležitější, je osobnost. Téměř každý Marťan touží po Venušance, která má humor a nadhled, se kterou není rozhovor nudný, se kterou je příjemné trávit čas. V těsném závěsu následují vlastnosti, jako je tolerance a samostatnost. Muži chtějí mít pocit svobody, chtějí mít zázemí, do kterého se mohou kdykoliv vrátit, ale ze kterého mohou také kdykoliv odejít. Následující kapitolou je samostatnost ženy – žena, která se sama neumí zabavit, která se sama o sebe nedokáže postarat, která je na muži závislá psychicky i ekonomicky, je v žebříčku oblíbenosti mezi posledními.

Ideální žena se také zajímá. Zajímá ji, co zajímá jeho. Bez obav se jí může svěřit, ví, že je na ní spolehnutí, že jeho tajemství tajemstvími zůstanou, že u ní najde oporu. Vulgární výrazy z ženských rtíků slyší většinou velice neradi. I když v posteli už to zdaleka tak nevadí.

Muži zkrátka touží po ženě, která je ženská, přirozená, hodná, ale umí si stát za svým, o kterou se v případě potřeby mohou opřít.

I když mezi námi – jedna věc je teorie, druhá věc praxe. Teorie o tom, jak by si, představovali svou vyvolenou. Praxe je, že si je mnohdy omotá kolem prstu lady, která sice nemá ani polovinu těch jejich vytoužených vlastností, zato ale umí s muži správně zacházet.

Reklama