Měli jsme s přítelem jedno auto a pořád jsme se o něj museli dělit, loni nás to přestalo bavit, a protože naše auto je spíše na dlouhé cesty a je škoda s ním jezdit po městě, kde je málo místa, tak jsme si řekli, že vybereme nějaké autíčko ještě na popojíždění po městě, a hlavně na zimu. 

Zajeli jsme do autobazaru a vybrali jsme auto Fiat Uno za 19 500,-.  No cena dobrá, auto na pohled v hrozném stavu. Tak jsem si říkala, že když to v zimě rozsekám, tak mně to za tu cenu nebude vadit a hned pořídím další.

Ale protože my ženy chceme mít všechno krásné, tak jsem si říkala, že nebude problém udělat z něj krásné auto.  No jet v něm z bazaru domů (cca 70 km) jsem si netroufla, tak jsem to přenechala bratrovi (jako automechanik bude vědět, co s tím, kdyby náhodou...).

Taťka (elektrikář) mi dal dohromady všechna světla (přední svítila jen občas, zadní vůbec a všechny žárovky byly popřehazované).
Bratr (automechanik) mi řekl, co všechno musím vyměnit a pravidelně mi ho kontroluje.
Přítel (majitel autodílu) mi donesl všechny potřebné díly  za úplně směšnou částku.

Takže nakonec to bylo nejkrásnější Uno v okolí, a protože zima je letos pořádná, tak jsme s ním jezdili a jezdili.
Je to asi měsíc zpátky, co si ho přítel půjčil do práce a asi za 10 minut mi volal, že čeká, než přijede policie a tak.

I když jsem si kdysi říkala, že když ho rozbiju, tak mně to nebude mrzet, tak po tomhle jsem byla hrozně naštvaná.
Když jsem k němu přijela, mělo úplně promáčklé zadní dveře, pár ďolíků na předních a odřené zrcátko.

No, při představě, že auto je staré 16 let, jsem si říkala, že to je v pytli, protože za to mi pojišťovna dá tak max. 2 000,-, a to možná ani to ne.

No nic, zavolala jsem likvidátorovi, ten přijel a začal si to fotit a tak. Potom se na mě podíval a říkal, že auto je moc hezké, že jeho cena bude tak 30 až 40 tisíc. No, poté, jak jsem ho upravila, vypadalo opravdu moc hezky.

No nicméně, kamarád karosář mi dveře vyklepal za 200,- (super cena). Druhý kamarád lakýrník je za 500,- stříkne. Takže do 1 000,- jsem se s opravou vlezla.

Co mně ale hrozně překvapilo, tak to byla částka, kterou mi za to vyplatila pojišťovna.  Na účet mi  to přišlo 14 000,-!!!

No když si představím, že jsem ho koupila za 19 500,- a za promáčklé dveře jsem dostala 14 000,-, tak jsem na té nehodě  vlastně vydělala.

No a od té doby mám svoje autíčko ještě radši.

Vaše čtenářka Paolo


Milá Paolo,
vaše kamarády bych taky potřebovala, kde že to bydlíte?
Trochu mi váš příběh připomněl pohádku o Jiříkovi, když ho Zlatovláska polila mrtvou a živou vodou, probudil se ještě mladší a krásnější...

Reklama