Ne, ne, já vás teď nechci lacinou hláškou namíchnout! Podívejte se, co mě vede k tomuto poněkud kontroverznímu názoru… kdepak, nekecám!

„ČSSD zachrání Romský národ“, agitují Romové na svém předvolebním, motivačním plakátu!

„Braňme Romy tím, že zvolíme stranu Pana Paroubka,“ volají na své Romské spoluobčany autoři plakátu.

Romská demokratická sociální strana nechala tento plakát vytisknout v počtu 80 tisíc kopií a rychle jej distribuuje mezi Romskou část společnosti.

Podle předsedy RDSS Miroslava Tancoše je pan Jiří Paroubek a ČSSD jedinou jistotou, která Romům garantuje zlepšení jejich situace.

„Ten leták je přímo moje práce. Sto osmdesát delegátů bude objíždět jednotlivé kraje a agitovat, aby šli Romové hromadně k volbám a volili ČSSD. Věříme, že ČSSD vyhraje,“ řekl pro server  Lidovky.cz předseda Romské demokratické sociální strany Miroslav Tancoš.

Jak dále uvedl zmínění server, byla podle rejstříku ministerstva vnitra Romské demokratické sociální straně už před dvěma lety pozastavena činnost. (Rozsudek Nejvyššího správního soudu z 28. dubna 2008). To je zajímavé.

„Pan inženýr Paroubek s námi jako jediný jedná. Vždycky najde nějaký konstruktivní dialog. Když jsme napsali Kalouskovi a Topolánkovi, tomu několikrát, tak se neozvali,“ sdělil dále novinářům pan Tancoš.

Na letáku je mimo jiné rovněž obrázek malé, popálené Natálky v obvazech, což se podle informací médií nelíbí otci malé dívenky, který to pokládá za zneužití osudu jeho dcerky. 

Nikdo se tedy rodiny popáleného děcka před tím na názor neptal.

Hesla z letáku dále říkají, že:

p

Nechceme žhářské útoky

Nechceme žádné gheta

Nechceme zvláštní školy

Chceme práva a povinnosti

Nu, Romové, volte, jak vám velí vaše vědomí a svědomí, a k tomu vám dopomáhej Bůh.

Reklama