Život přináší změny, a někdy jsou hodně nečekané. Takové, které váš život obrátí vzhůru nohama, a vy pak máte pocit, že jste dosud žila v pouhé iluzi. Přesně tak se teď cítí pětačtyřicetiletá Alena.

Není to tak dávno, co se Alena s manželem bavila o tom, jak je v manželství spokojená, jaká je to pohoda, když už jsou děti větší, a jak je dobře, že oni teď budou mít víc času pro sebe. Manžel Michal ji vyslechl a řekl, že i on má podobný pocit a je šťastný, že má takovou skvělou ženu, a jinou nechce. Skoro idylka.

rozvod

Neuplynulo ani čtrnáct dní, a Alena rázem manželovo prohlášení přehodnotila. To když za ním bez předchozí domluvy přišla do práce, aby ho pozvala na oběd. „Pracujeme s Michalem ve stejném městě a dřív jsme občas spolu na oběd chodívali. Tak jsem si řekla, že bych ho mohla překvapit a zajít za ním. Vím, že jsem mu to měla dát vědět předem, ale byl to spontánní nápad, odpadla mi jedna schůzka, a tak jsem doufala, že ho to potěší. A vyrazila jsem...

Celou cestu k jeho práci jsem si říkala, jestli nedělám chybu, že jsem mu to měla dát vědět. Ale co, v nejhorším případě tam nebude a půjdu se najíst sama, napadlo mě. Co horšího se může stát? No, teď už to vidím jinak.

Byla jsem skoro u cíle, když jsem Michala uviděla. Vycházel z budovy a nebyl sám, vedle něj se nesla vysoká štíhlá žena, opravdu kočka. Asi kolegyně, tipla jsem si, a chtěla jsem na něj zavolat. Než jsem stačila cokoliv říct, zahnuli spolu za roh, vzali se za ruce a pokračovali v cestě. Chvíli jsem nechápala, byl to docela šok. Samozřejmě jsem nenápadně vyrazila za nimi, abych se přesvědčila, že to není sen. Za dalším rohem se začali vášnivě líbat, bylo to jasné. Tahle ženská není jen jeho kolegyně, určitě je to jeho milenka, došlo mi.

Měl milenky vždycky

Nejsem tak přízemní, abych začala dělat scény na ulici. A tak jsem se vytratila, odešla z práce dřív domů a čekala, až se můj „úžasný“ muž vrátí z práce. Přišel hodně pozdě večer, takže bylo jasné, kde asi skončili, i když se vymlouval na pracovní večeři. Nedala jsem se, chtěla jsem mít jasno, vědět, co bude dál. A tak jsem se ho přímo zeptala, kdo je ta žena z práce, a řekla jsem mu, že o jejich vztahu vím. Zachoval se jako chlap, nevymlouval se a všechno přiznal. Byl to pro mě další šok - ti dva spolu udržovali vztah deset let! To byly dvě třetiny našeho manželství...

Řekla jsem mu, že si musím všechno promyslet, abych neudělala něco špatně, hlavně kvůli dětem. On zase tvrdil, že o mě nechce přijít, že chce zůstat se mnou a že ten druhý vztah ukončí. Nějak mu ale nejsem ochotná věřit.

Další den jsem se o tom bavila s naším společným kamarádem, kterému jsem se svěřila. Věděl o tom vztahu, což mě nepřekvapilo. A mezi řečí vyplynulo, že měl Michal milenky vždycky, i když jsme spolu chodili. To mě utvrdilo v tom, že tenhle vztah nemá smysl, ani kvůli dětem. Nevěřím tomu, že by se natolik změnil... A tak jsem Michalovi oznámila, že se chci rozvést. Poprosila jsem ho, aby se co nejdřív odstěhoval, a teď vyřizuju papíry.

Když o tom přemýšlím, nejvíc mě mrzí, že ze mě Michal dělal celý život hlupáka a hrál si na dobré manželství. Okolí o jeho dalších vztazích vědělo nebo aspoň tušilo, jen já věřila, že je to věrný manžel. Je to hrozný pocit, že vlastně celý dosavadní život byl iluze.

Další články v našem magazínu:

Reklama