Také se vám stává, že nemůžete v noci spát a jste jako na trní? Stejně jako naše čtenářka s nickem marienka-m1. Co bylo příčinou bezesné noci a co z ní vzešlo, to už se dočtete v jejím příspěvku.

Haha, je po půlnoci a já nemůžu spát. Otevřu si tedy stránky ženy-in a hned se pobavím. Opravdu chcete vědět, co hýbe mým životem? Momentálně se u mě něco pohnulo, to jo, byla to žluč a pohnul mi jí manžel! Chytli jsme se a on si v klidu spí. Mě spánek obešel velkým obloukem, jsem ochuzena o krásné snění. Místo toho sedím nad PC, bublám vzteky a abych nebouchla, cpu se čokoládovou tyčinkou a píšu vám. No jo, už tři dny je svět kolem mě černý. I přesto, že ve vedlejší místnosti spokojeně oddychuje naše dítko, venku jaro barví louky a zahrady jarním kvítím, jsme zdraví, máme kde bydlet...PMS-takhle se mnou mává každý měsíc!

Tak jsem si ulevila a teď i něco přínosného (doufám, že přínosného) pro čtenářky/čtenáře:

Víte o tom, že se v pátek koná Noc s Andersenem? Že nevíte o co jde? Je to akce původně knihoven (později se k nim připojily i jiné instituce-školy, školky, dobrovolní hasiči,...). Myšlenkou je podpořit dětské čtenáře, odtrhnout dnešní děti od moderní technologie a pomoci jim najít cestu k četbě. Ten den děti v knihovně nocují a je to u příležitosti výročí narození známého pohádkáře z Dánska, Hanse Christiana Andersena (* 2.dubna 1805).

První taková noc proběhla před čtrnácti lety a pořádala ji knihovna v Uherském Hradišti. Autorkami programu jsou Hana Hanáčková a Miroslava Čápová. První noci se účastnilo 25 dětí. O rok později se tato noc pořádala po celé České Republice. Dnes je rozšířena i do světa. Co se vlastně děje? Děti se sejdou odpoledne v knihovně a účastní se programu, který si pro ně knihovnice připraví.  Na prvním místě je samozřejmě čtení, ale nechybí ani soutěže, tvoření, různé lampionové průvody, stezky odvahy, sázení Pohádkovníků...záleží na pořadatelích, jak moc jsou tvořiví a odvážní. Na akci je třeba dítka přihlásit předem. O akci bývá velký zájem a počet míst je omezen. Patronem letošního ročníku je komisař Vrťapka s autorem Petrem Morkesem.

A mě zajímá, jak jste na tom se čtením vy ostatní.

  • Čtete si? Čtete svým dětem?
  • Čtou vaše děti?
  • Co jste četli naposledy a líbilo se vám to?
  • A vypraví někdo z vás v pátek své potomky na kouzelnou noc plnou pohádek? Chodíte do knihovny, do knihkupectví?  
  • Nebo máte raději e-knihy?

Krásný den vám všem přeji, ať už s knihou nebo bez ní. :-)

marienka-m1

Milá marienko-m11, díky za příspěvek. Vida, jaké zajímavé téma může přinést PMS. Koneckonců i to by bylo jistě na debatu.

Jak to s vámi mává? Nebo to jde mimo vás?

Milé ženy-in, vidíte, jak jednoduché je napsat na volné téma. Napište nám také, co hýbe vaším životem. Co vás těší, zajímá, nebo naopak štve. Viděla jste, zažila jste něco, o čem se s námi chcete podělit?

Sem s tím. Žena-in je tu pro vás

redakce@zena-in.cz

Reklama