Pohlédněte na Plzeň z rozhledny na Chlumu

Do Plzně to není z Prahy daleko, a tak i Pražáci si mohou v sobotu 23. 10. vyjít na pochod se stručným názvem - Škodovácká...
Začíná na konečné MHD č. 10 v Doubravce - Zábělské mezi 7h30 a 11 h. Trasy jsou určeny pěším turistům a měří od 8 do 33 km. Kromě té nejdelší trasy, vedou ostatní přes kamennou rozhlednu na Chlumu. Rozhledna byla dokončena v roce 1929 a na Plzeň je z ní nádherný výhled z výšky 21 m (rozhledna je celkem vysoká 25 m). Přístupná je o víkendech od 10 do 18 hodin.
Cílem všech tras je Bukovec, restaurace U Soptíka.
I z této akce si můžete odnést pamětní listy, a navíc každý účastník bude mít možnost zúčastnit se malé tomboly.

Vydejte se opět na Slavkovské bojiště

Není to tak dávno, co jsme si mohli přečíst o Slavkově z pera Jitky Kubíkové.
I zítra si přijdou na své milovníci historie. Můžou se totiž zúčastnit pochodu Slavkovským bojištěm.
Mezi 6. a 10. hodinou budou na všechny zájemce o příjemný výlet čekat pořadatelé ve Šlapanicích na Masarykově náměstí, a to u bistra Pohoda. Pěší i cyklistické trasy jsou dlouhé od 15 do 50 kilometrů a všechny samozřejmě vedou místy bojů a neminou ani památník slavné bitvy.
A jedna milá kuriozita. V cíli dostanou absolventi nejdelších tras zdarma gulášovou polévku, kterou sice budou servírovat pořadatelé, ale finančně ji sponzoroval šlapanický městský úřad. Taková spolupráce je zatím spíše výjimečná, o to víc je třeba ji ocenit.

A nám opět nezbývá, než popřát s Klubem českých turistů všem milovníkům poznávání přírody a kulturních památek Zdrávi došli!  

Reklama