Komfortnější vaření
60f80c678ebf5obrazek.png

Nové varné desky MORA mají nové uspořádání. Ergonomické ovládací knoflíky s integrovaným zapalováním se nacházejí před plotýnkou s malým hořákem, kam se zpravidla umísťují menší nebo středně velké nádoby. Zbylou varnou plochu je proto možné využít až do samého okraje, a tak jde získat až o 20 % větší prostor pro vaření. Nebudete mít tedy problém umístit vzadu vedle sebe i dva větší hrnce. Na velký trojkorunkový hořák s výkonem 3 kW, umístěný vlevo vpředu, se pohodlně vejde třeba i obří zavařovací hrnec nebo velká pánev. Vedle umístěný malý hořák pak využijete pro šetrné rozpouštění nebo dlouhý pomalý var - třeba rýže nebo guláše.

K pohodlnému vaření přispívá i skutečně robustní dvoudílná litinové mřížka z odolného materiálu, jakou můžete vidět i v profesionálních kuchyních. „Kromě toho, že dodává desce na přitažlivé estetice, je i velmi praktická. Můžete totiž bezpečně pohybovat hrnci po varné desce, třeba když potřebujete rychle nádobu odstavit z plamene, aniž by se nádoba převrhla a obsah vylil. Užitečné je i to, že se mřížky dobře čistí a jde je jednoduše umýt i v myčce nádobí,“ říká Jana Neuszerová, odbornice značky MORA.

Více estetických možností

Zvolte si povrch, který vám nejlépe vyhovuje – klasiku v podobě nerezové oceli nebo dokonale pohodlné tvrzené sklo, které se velmi snadno čistí. To můžete mít v elegantní černé, ale i neobvyklé, avšak žádané bílé barvě. Nové plynové desky na tvrzeném skle mají provedení bez rámečku a jejich okraj je elegantně zaoblený – i to přispívá ke snazší údržbě a čištění desky.

Bezpečí

60f80ca073e2dobrazek.pngHořáky jsou vybaveny bezpečnostními pojistkami StopGas, které eliminují samovolné vypnutí a případný únik plynu. „Tato pojistka automaticky uzavře přívod plynu při náhodném zhasnutí plamene hořáku, například při přetečení obsahu hrnce nebo průvanu a zaručí vám tak maximální bezpečnost při vaření. Kvalitní víčka hořáků s odolným smaltovaným povrchem se snadno čistí – můžete je dát i do myčky nádobí,“ uzavírá Jana Neuszerová.

Tip: Novinka - MORA VDP 645 GB7

Plynová varná deska MORA VDP 645 GB7 na černém tvrzeném skle nabídne díky novému uspořádání až o 20 % větší prostor pro komfortní vaření. Deska má čtyři plynové hořáky s integrovaným zapalováním osazené pojistkami STOP GAS, které automaticky zastaví přívod plynu při náhodném zhasnutí plamene hořáku, abyste byli vždy v bezpečí. Hořáky jsou kryté robustní dvoudílnou litinovou mřížkou pro pohodlný posun nádobí ve všech směrech. Deska, mřížka i krytky hořáků se pohodlně a snadno čistí i v myčce nádobí. Novinka stojí 5 990 Kč, za stejnou cenu je i varná deska na bílém tvrzeném skle.

Více na Mora.cz
60f80cdb5cf1eobrazek.png

Reklama