Plumlovský řízek. Vzpomínka na dětství. Maminka a tatínek si toto jídlo oblíbili, když byl tatínek na vojně v Prostějově, kde je tento „řízek“ velice populární.

plumlovský řízek

Bylo nebylo, před více než čtyřiceti let v Plumlově, krásném městečku nedaleko Prostějova, pracoval v pohostinství Jednoty kuchař a řezník Jan Pácl. A ten jako první nabídl svým hostům specialitu, nazvanou právě po tomto moravském městečku. Plumlovský řízek. Stále tehdy celých 15 Kčs.

Pro tuhle specialitu existují jasná pravidla, od kterých byste se neměli odklonit. Řízek musí být z vepřového masa - z kotlety nebo kýty. V nabídce některých restaurací ho najdete i z kuřecího masa a v nejrůzněji dochucených těstíčkách, ale to je špatně. Jedině vepřové a jednoduché těstíčko z hladké mouky, vajíčka a trochy mléka. Není potřeba vymýšlet žádné vylepšováky.

plumlovský řízek

Podle tradiční receptury patří nahoru nastrouhaný eidam. Jedině v tomhle bodě jsem se odchýlila a řízek posypala goudou. Eidam doma totiž nevedu. :-) Ale když koupíte nějaký kvalitní, budu spokojená. ;-)

Na pravý plumlovský řízek ještě patří kečup, který kápnete přes sýr. Jako příloha jsou ideální vařené nebo pečené brambory, s bramborou kaší určitě také neuděláte chybu.

Suroviny

  • 4 plátky vepřové kotlety nebo kýty
  • 2 vejce na těstíčko
  • trocha mléka
  • trocha hladké mouky
  • sůl a pepř
  • 4 vejce na ozdobení
  • 150 g Eidamu nebo jiného sýra
  • trocha kečupu

Postup

Vepřové plátky si lehce naklepeme a z obou stran osolíme a opepříme. V hlubokém talíři rozšleháme vejce s trochou mléka, osolíme a přidáme mouku. Vyrobíme hustější těstíčko, které nám bude pěkně zůstávat na masu.

Plátky masa obalíme z obou stran v těstíčku a ihned smažíme v rozpáleném oleji na pánvičce. Těstíčko bude po usmažení krásně zlatavé. Mezitím, co se smaží řízky, tak si v lívanečníku usmažíme sázená vejce, osolená a opepřená.

Usmažený řízek dáme na talíř, na něj sázené vejce a zasypeme nastrouhaným sýrem. Zakápneme kečupem a ihned podáváme.

plumlovský řízek

Já vím, je to nemoderní smažený dinosaurus, ale je to tak moc dobré. :-)

Dobrou chuť přeje Elly.

Reklama