Společnost Philips představuje nové vysavače ECO. Ty již nyní splňují vyhlášku Evropské Unie platnou od 1. 9. 2014 regulující maximální výkon vysavačů na 1 600 W. K dispozici jsou tři modely – PerformerPro ECO, PerformerActive ECO a PowerLife ECO. PerformerPro ECO spadá do energetické třídy A, modely PerfomerActive ECO a PowerLife ECO pak shodně do energetické třídy B. Toto zařazení se odvozuje od spotřeby energie ve vztahu k účinnosti čištění na pevných podlahách a kobercích.

Společnost Philips se iniciativ na ochranu životního prostředí aktivně účastní od roku 1970. Od té doby také zavádí za tímto účelem napříč celým hodnotovým řetězcem vhodná opatření. Za uplynulé roky byly vytvořeny programy jako je EcoVision, zaměřený na snížení spotřeby energie produktů a výrobních závodů nebo interní EcoDesign, zaměřený na zohlednění dopadu na životní prostřední ve všech fázích vývoje produktu. I průkopnické Zelené logo na mnohých produktech Philips potvrzuje, že patří mezi výrobky nějakým způsobem šetrné k životnímu prostředí.

vys1Jedním z nejdůležitějších parametrů u vysavačů je schopnost odstraňování nečistot. Její úroveň je však ovlivněna možností volného proudění vzduchu, na níž má během používání výrazný vliv i plnost prachového sáčku. Nový vysavač Philips PerformerPro ECO FC9197 energetické třídy A disponuje speciálně tvarovanou prachovou komorou, která maximálně urychluje proudění vzduchu. Prachový sáček se zde otevírá rovnoměrně a v kombinaci s výkonným motorem tak získáváte nejvyšší schopnost odstraňování nečistot, i když se sáček již plní. Kapacita sáčku je v tomto případě až pět litrů a o stavu jeho naplnění vás informuje indikátor. FC9197 je vybaven těsněním HEPA AirSeal s filtrem HEPA 13, který zachytí 99,95 % prachu a je tudíž vhodný i pro alergiky. Součástí vysavače je jak sací hubice 3-v-1 TriActive Max sbírající hrubý i jemný prach, tak i štěrbinový nástavec, kartáč a malá hubice 2 v 1. 8 m dlouhá síťová šňůra spolu s rukojetí a sací hadicí poskytuji akční rádius až 11 m. Orientační maloobchodní cena je 5 599 Kč.

vys2Nový vysavač Philips PerformerActive ECO FC8660 energetické třídy B s technologií AirflowMax disponuje speciálně tvarovanou prachovou komorou o kapacitě 4 litrů, která maximálně urychluje proudění vzduchu. Prachový sáček se zde otevírá rovnoměrně a vy tak v kombinaci s výkonným motorem získáváte nejvyšší schopnost odstraňování nečistot, i když se sáček již plní. PerfomerActive ECO je vybaven těsněním HEPA AirSeal s filtrem EPA 10. Součástí vysavače je sací hubice TriActive Plus, která zajišťuje trojnásobně vyšší výkonnost při vysávání. Hubice má inovovaný tvar poskytující mimo jiné ještě lepší přilnavost k podlaze, zároveň její propojení za pomoci speciálního dvojitého kloubu umožňuje neustálý kontakt s podlahou, a tak nedochází ke snižování sacího výkonu během vysávání. Kombinace délky napájecí šňůry 6 m s extra dlouhou ergonomickou rukojetí s regulátorem sání nabízí akční rádius 9 m. Součástí příslušenství je i štěrbinový nástavec a malá hubice. Orientační maloobchodní cena je 3 899 Kč.

vys3Součástí nového sáčkového vysavače Philips PowerLife ECO FC8457 energetické třidy B je sací hubice TriActive Plus, zajišťující trojnásobně vyšší výkonnost při vysávání. Hubice má inovovaný tvar poskytující mimo jiné ještě lepší přilnavost k podlaze, zároveň její propojení za pomoci speciálního dvojitého kloubu umožňuje neustálý kontakt s podlahou, a tak nedochází ke snižování schopnosti odstraňování nečistot během vysávání. Postranní kartáčky umožňují vyčištění nejen rohů a ohybů, ale také úzkých škvír, okrajů stěnových lišt a okolí nohou nábytku. Velký sací otvor v přední části hubice pohltí velké nečistoty bez nutnosti jejího zvedání. Kapacita prachového sáčku je až 3 litry, přičemž o nutnosti výměny informuje indikátor. Součástí vysavače je také štěrbinový nástavec a malá hubice. Orientační maloobchodní cena je 2 799 Kč.

ECO vysavače společnosti Philips lze zakoupit ve specializovaných prodejnách s elektrospotřebiči stejně jako ve vybraných online obchodech.

Reklama