tamsin
Z kolekce: Tamsinlondon.cz

Námořnický styl, jak ho známe dnes, se poprvé objevil v 19. století jako součást námořnické uniformy v Bretani. Odsud se rozšířil do celého světa a získal si oblibu i v běžné módě. Marina styl je každoročně na piedestalu jarních a letních trendů. Není se čemu divit, je líbivý, skvěle se kombinuje a sluší ženám všech tvarů.

esprit
Z kolekce: esprit, tričko 719 Kč, sukně 1999 Kč

Námořnicky pruhovaným kouskům často dodává na zajímavosti různé detaily, například romantické volány nebo holá ramena, ta jsou navíc velmi smyslnou a sexy záležitostí. Marina top či triko doplňte jednobarevnými kalhotami a espadrilkami, které k tomuto módnímu stylu neodmyslitelně patří. Stejně jako kabelka s lany místo popruhů.

zara
Z kolekce: Zara

I elegantní móda, například klasické pouzdrové šaty a áčkové sukně, vás bude v proužkovaném provedení víc bavit. Pro volný čas se perfektně hodí pruhované kousky ve volnějších a asymetrických střizích, které můžete doplnit denimovou bundičkou či sakem.

Mohlo by vás zajímat:

cellbes
Z kolekce: Cellbes, tunika 899 Kč, kabelka 599 Kč

Pruhovaný vzor dokáže s vaší postavou udělat přímo zázraky. Zeštíhlí ji, vytvaruje, ale může samozřejmě opticky přidat i kila navíc. Vybírejte proto důkladně. Drobné postavě sluší úzké proužky, mohutnějším konstitucím pruhy širší. Svislé proužky zeštíhlují, šikmé umí postavu opticky vytvarovat. Pokud jste silnější postavy, měla byste se vyhnout volnému střihu oděvu s vodorovnými úzkými proužky.

lindex
Z kolekce: Lindex

Nejsou to však jen proužky, které vévodí námořnickému stylu. Aktuálně v kolekcích naleznete prvky inspirované touto tématikou. Za zmínku stojí kotvy, uzly, mašle, záchranné kruhy, racci, velké zlaté knoflíky atd. to nejen na módních oděvech, ale i doplňcích.

Námořnický styl skvěle doplní také dámské hodinky. Můžete si vybrat třeba z potápěčských, aby byl efekt dokonalý.

Pokud se vám námořnický styl líbí, nenechte si ujít fotogalerii. Zde naleznete spoustu krásné inspirace.

Čtěte také: