Neváhejte se zítra a v neděli, tedy 30. 4. a 1. 5. vydat z Masarykova nádraží v Praze do Železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka.

Tento víkend milovníci parních strojů zahajují sezónu 2005. Vy samy možná nejste milovnice parních strojů, ale rády dopřejete pomazlení se se železnými oři vašim dětem a drahým polovičkám.

Odkud se vydáte na cestu

Z Masarykova nádraží v Praze vyjedete v 8h40 vlakem taženým lokomotivou jménem Papoušek.

Další zvláštní parní vlaky, po oba dva víkendové dny, budou vypraveny na trase Lužná u Rakovníka - Stochov a zpět.  Vlaky poveze stroj zvaný Čtyřkolák a vyjíždí na trasu z Lužné ve 12h10 a vrací se ze Stochova ve 13h20.

Co je prima, nemusíte se tlačit u kas a mít strach, že vám vlak ujede. Prodej jízdenek se totiž koná u vlakového personálu!

Kolik si vyberete z kasičky
Ve vlacích (jak při jízdě do muzea, tak i zpět) platí zvláštní úsekové jízdné.

Praha Masarykovo nádraží - Lužná u Rakovníka: 100 Kč / 50 Kč (dospělý/dítě 6-15 let)
Kladno / Stochov - Lužná u Rakovníka: 60 Kč / 30 Kč
Nové Strašecí - Lužná u Rakovníka: 20 Kč / 10 Kč

Lužná u Rakovníka - Stochov: jednosměrné 40 Kč/ 20 Kč, zpáteční 80 Kč / 40 Kč

Jaké další atrakce vás čekají

V sobotu i neděli pojede kavalkáda historických vozidel v úseku Lužná u Rakovníka - Řevničov a v železniční stanici Stochov bude již tradičně umožněna prohlídka prezidentské čekárny TGM.

Atrakce pro děti
Pana Ing. Františka Kaplana, vedoucího Železničního muzea v Lužné jsme se zeptali, jaké atrakce jsou připraveny pro děti.

"Co se týká atrakcí pro děti, tak to nejlepší je samozřejmě modelové kolejiště. Dále je tu dětský koutek s houpačkami a pískovištěm. Hlavně pro děti je taky provoz úzkokolejné drážky, kdy jezdí po okruhu motorová mašinka s vyhlídkovým vozem. Jedna jízda stojí 5,- Kč, jízdenky se prodávají v pokladně muzea a jsou to klasické kartonové jízdenky, které pak obsluha úzkokolejky proštípne kleštěmi pro průvodčí, a zůstanou každému na památku."

Vyžití pro ženy
A pokud jde o to, zda si na své přijdou i ženy, Ing. Kaplan dodává: "Pro ženy snad nejlákavější bude stánek se zmrzlinou a nakonec už jen odpočinek od zbytku rodiny, který bude zaujat jinou zábavou!"


Neodejdete s prázdnou aneb suvenýry
Nějaké drobnosti se dají také koupit v doplňkovém prodeji jak v pokladně, tak
na stáncích, které zde při zahajovacím víkendu i větších akcích bývají.
Prodávají se věci z keramiky, pohledy, plechové odznaky (butony neboli "placky"), leporela, vystřihovánky a taky turistické známky.

 

Informace a fotografie poskytlo Propagační oddělení Železničního muzea CD.

Podrobnější informace o akci naleznete ZDE.

  

       
Reklama