1. Materiál
Při oblékání plnoštíhlé postavy je volba správného materiálu naprosto klíčová. Vyvarujte se materiálu, který nedrží tvar. Volte splývavé a lehce přiléhavé materiály, které jsou zároveň vzdušné. Ideální je bavlna, je prodyšná, neprůhledná a udrží požadovaný střih. Naopak se vyvarujte těžkých materiálů, jako je například brokát, který sice působí luxusně, ale opticky přidává kilogramy. Nevyhovující je také samet, má tendence odhalit kožní nedostatky, nebo plavkovina, ta zase nevhodně obtahuje.

plus-size-seznam.jpg 
Foto: Shuterstock

2. Doplňky, líčení, šperky
Pokud si přejete opticky zeštíhlet o pár kilogramů, základní pravidlo zní: „odvádět pozornost“. Pomoci vám mohou například pěkné šperky, zajímavé doplňky a líčení, které vyzdvihne vaši přirozenou krásu a zaměří pozornost ostatních jiným směrem.

3. Jak na labutí šíji?
Dlouhý a štíhlý krk je bezpochyby jedním z velmi ceněných atributů ženské krásy. Dlouhý krk propůjčuje majestátnost a eleganci baletek. Pokud k vám příroda v tomto směru nebyla příliš štědrá, využijte optického klamu. Svůj krk prodloužíte například vyčesanými vlasy. Inspirovat se můžete v účesech z dob minulých. Pokud k drdolu zvolíte také lehký dekolt, nemůžete šlápnout vedle. 

4. Dají se zamaskovat silnější paže?
Pokud vás trápí silnější ruce, vyplatí se vsadit na bolerko. Jedná se o kus oblečení, které vypadá jako samostatné rukávy. Vyrábí se z různých materiálů a koupíte ho snad ve všech barvách. Dá se obléknout k šatům, tílku i tričku s krátkým rukávem.

5. Střih - to je oč tu běží!
A teď prosím potlesk pro krále mezi střihy. Sluší každému a každé postavě. Hubené, silnější i té tak akorát. Dokáže zamaskovat větší bříško, silnější stehna a vykouzlí iluzi siluety přesýpacích hodin. ÁČKOVÝ STŘIH. Šaty, které jsou nahoře upnuté a pod prsy či pod pasem pokračují v rozšiřující se sukni, připomínají svým tvarem písmenko A. Pokud nemáte výrazný pas, nebo naopak vás trápí větší boky, áčkový střih tuto symetrii dokáže vyrovnat. 

Zlaté pravidlo
Každá žena bez ohledu na typ postavy má nějakou přednost, kterou stojí za to ukázat a vyzdvihnout. Protože to je základním pravidlem pro správné odívání. Skrýt nedostatky, ale hlavně zdůraznit to, co je na nás hezké a jedinečné. Máte hezké dlouhé nohy? Noste sukně a kraťasy. Plavete a můžete se pochlubit pevnými zády? Zvolte tričko s výstřihem vzadu. Obdařila vás příroda v oblasti hrudníku? Rozhodně se nebojte dekoltů. A hlavně nemějte strach být originální a samy sebou. Jak říká Coco Chanel: „Móda se dá koupit. Ale styl, ten musíte mít.“

Čtěte také:

Zdroj: autorský článek

Reklama