Někdy je to opravdu problém. Odjíždíte na dovolenou a nemáte, kdo by se vám postaral o vaše zvířátko. Kdo by ho krmil, venčil a prohodil laskavé slovo.


Naším tipem je zvířecí hotel U mlýna v Zadní Třebáni nedaleko od Prahy. Je v krásném prostředí zrekonstruovaného mlýna na řece Berounce. Ubytovávají psy, kočky, drobná zvířátka jako morčata, želvičky, králíčky, ptáčky, hady, křečky, ale i koně. Kapacita hotelu je 42 psů, 14 koček a libovolné množství drobných zvířátek. Každý pes a kočka mají svůj kotec. Většinou prý teskní jeden den, protože se zabaví přítomností ostatních zvířat, se kterými sice fyzicky nepřijdou do styku, ale kotce jsou blízko sebe, takže se necítí vyloženě opuštění. Majitelka hotelu, paní Kateřina Schwippelová si vzpomíná snad jen na jeden případ, kdy hlídali tři týdnu dogu, která byla v takovém smutku, že vůbec nežrala. „Vařili jsme jí kuřata, pomalu jsme u ní i spali, ale ona nic. Nakonec jí musel veterinář dávat infuze, aby se dočkala svého pána.“ Ale to je prý za mnoholetou praxi jediný případ. Jinak jsou zvířata v pohodě, obzvláště kočky. Služba se stará o zvířátka celý den i celou noc. Spolupracují s veterinářem, který v případě nutnosti hned přijede.


Ceny ubytování jsou přijatelné. Pro psy je na jeden den cena(rozlišuje se podle toho, je-li pes malý, střední nebo velký a jestli mu majitel přiveze žrádlo) od 70 do 110 korun. Za kočky za ubytování na jednu noc zaplatíte 40 až 50 kč a za drobotinu v akvárku 5 kč denně.


Takže, jestli jedete na dovolenou a nemáte kam uložit svého miláčka, zkuste využít náš tip! Pokud se chcete informovat, zde je kontakt: 02/ 99 14 100 nebo 02/ 99 14 505.