Mít plné rty je sexy a touží po nich snad každá žena. Zejména ty, kterým příroda příliš nenadělila a vlastní rtíky úzké a malé. Navíc, různé studie v posledních letech opakovaně ukázaly, že plné rty jsou atraktivnější. A tak se nebojte zkusit pár osvědčených triků, které fungují na jedničku.
5ba2260e06d85obrazek.jpg

 1. Exfoliace
  Odumřelá kůže by se pravidelně měla odstraňovat nejen z celého těla, ale také ze rtů. Peeling stimuluje navíc krevní oběh, čímž dosáhnete toho, že budou rty šťavnatější a plnější. Skvěle fungují cukrové pasty, anebo můžete jednoduše použít kartáček na zuby a společně s vrstvou vazelíny jemně masírovat oblast rtů. Ale pozor, efekt zvětšených rtů nevydrží příliš dlouho, takže pokud potřebujete, aby byl efekt dlouhodobější (na celý večer), přimíchejte do vazelíny skořici nebo maličko kajenského pepře.
 2. Korektor
  Tento fígl vyžaduje trochu práci, ale efekt zaručen. Ke zvětšení rtů můžete využít i svůj oblíbený korektor. Tak, že linku nakreslíte mírně přes linii rtů a rtěnka se s korektorem přirozeně propojí, přičemž vaše rty budou vypadat větší.
 3. Tužka na rty
  Nemusíte se bát, že byste vypadaly jako vystřižené z filmu z devadesátých let. Práce s tužkou na rty umí dělat zázraky! Stačí, když si vyberete tužku, která bude korespondovat s přirozenou barvou vašich rtů, případně bude stejná jako vaše oblíbená rtěnka. Při nanášení tužky je potřeba trošku se usmát a pak jednoduše obkreslit linii rtů, případně ji jemně (opravdu jemně!) zvětšit. Tužku pak rozpracujte do celých rtů.
 4. Vrstvení rtěnek
  Pokud toužíte po větších a plnějších rtech, sáhněte ne po jedné rtěnce, ale hned po dvou. Obě by měly být ve stejném barevném spektru, ale jedna by měla být tmavší než ta druhá. Tu naneste do vnějších částí rtů, světlejší doprostřed. Tak vytvoříte přirozený ombre efekt.
 5. Lesk na rty
  Obecně platí, že větších rtů dosáhnete kombinací světlé rtěnky a lesku na rty. Tajným trikem pro 100% efekt je prosvětlení těsně nad srdíčkem horního rtu a ze spodu dolního. Lehkost kolem rtů dává iluzi světla a dělá rty plnější.
 6. „Plumping“ produkty
  Opravdu rychlým pomocníkem na cestě k větším rtům jsou tzv. „plumping“ produkty. Lesky nebo rtěnky, které obsahují ingredience jemně pálící na rtech. Efektem jsou větší a plnější rty.

Také si přečtěte: