Madelyn Cline
64c8d6d26e3b4obrazek.png
Foto: Shutterstock

Pětadvacetiletá americká herečka je jednou z vycházejících hvězd současnosti. Hraje například v seriálu Outer Banks a vidět jste ji mohli také ve snímku Na nože: Glass Onion. Jedním z jejích poznávacích znamení jsou perfektně nalíčené plné rty. Základem toho, aby vypadaly dobře, je podle herečky mimo jiné peeling na rty, který je zbaví odumřelých šupinek, prokrví je a postará se o hydrataci a výživu. Za pomoci konturovací tužky si rty vystínuje a ty potom působí plnějším dojmem.

Hailey Bieber

64c8d6a2c5259blobid0.png
Foto: Shutterstock

O své triky na plné rty se se svými sledujícími na sociálních sítích podělila také modelka Hailey Bieber. Základem je přetahování pomocí konturovací tužky v oblasti takzvaného srdíčka na horním rtu. Zmenší se prostor mezi rtem a nosem a rty budou vypadat plnější. Mírně přetahuje také ve středu spodního rtu.

Kylie Jenner

64c8d560b1ea7obrazek.png
Foto: Shutterstock

Odbornicí na plné rty je modelka a influencerka, která vlastní kosmetickou značku. I ona používá konturovací tužku k mírnému přetahování. Vyznačené linie následně vyplní tekutou rtěnkou nafialovělého odstínu, kterou začíná aplikovat směrem od prostředku horního rtu ke koutkům. Rty potom dokončí ještě průhledným leskem, který nanese alespoň ve dvou vrstvách od středu ke koutkům.

Jennifer Lopez

64c8d59b4802bblobid0.png
Foto: Shutterstock

Co se velikosti rtů týče, mezi královny patří i zpěvačka a herečka Jennifer Lopez. Ta na ně jako první krok při jejich líčení aplikuje bronzer, čímž vytvoří malý stín a dojem plnějšího tvaru. Následně používá konturovací tužku ve svém oblíbeném hnědém odstínu a tu potom překryje dvěma barvami lesku na rty – broskvovým a světle růžovým.

Gigi Hadid

64c8d604854bdobrazek.png
Foto: Shutterstock

Jakožto topmodelka světového formátu má Gigi Hadid bohaté zkušenosti s líčidly a moc dobře ví, jak pomocí nich docílit co nejlepších výsledků. A jak si líčí rty v několika krocích? Nejprve použije balzám na rty, následně celé rty obtáhne konturkou, která má mít co nejpodobnější barvu jako její rty, jen ve světlejším odstínu. Rty potom tře o sebe, aby se přesná linie rozmazala, a tím vytvoří optickou iluzi. V dalším kroku použije nafialovělou rtěnku, kterou rty vyplní od vnějších koutků do středu spodního rtu. Uprostřed nechává malý nevyplněný prostor, který umožňuje, aby ústa vypadala plnější. Výsledek ještě trošku rozmaže do ztracena pomocí prstů.

Lady Gaga

64c8d64e40862obrazek.png
Foto: Shutterstock

Své fígle má i zpěvačka Lady Gaga. Místo konturky používá k olemování rtů tužku na obočí v odstínu skořice a potom jako výplň používá tři odstíny rtěnek ze své vlastní kosmetické řady – sytě hnědý odstín dává na vnější třetinu rtů, jasně červený do středu a následně tyto odstíny překryje za pomoci růžové. Aplikování tmavší barvy na vnější stranu rtů a jasnější barvy ve středu vytvoří dojem rozměru, který opticky posune střed rtů dopředu. Třetí odstín potom zajistí barevnou soudržnost bez vystupujících linek. Lady Gaga potom líčení zakončí ještě olejem na rty.

Zdroje: Byrdie, People, Eonline, Cosmopolitan, Instagram, Grazia Daily, Vogue

Čtěte také:

Reklama