Rozvoji plísní v bytech účinně zabrání antibakteriální vysavač Raycop
Teplé počasí nás žene z měst na chaty a chalupy. Podle lékařů to však pro alergiky a astmatiky znamená zvýšení rizika vzniku onemocnění o 15 %. Mohou za to plísně a vlhkost, kterým se obzvlášť daří právě v našich víkendových domech. Účinným a spolehlivým pomocníkem, jenž doporučují lékaři v České republice i Britská nadace pro alergie, je antibakteriální vysavač Raycop. Díky UV-C lampě, klepači a silnému sání ničí viry, bakterie a zamezuje množení roztočů, které nemoci způsobují.
Výzkum* prokázal, že pouhé 2 sekundy působení lampy jsou dostatečné pro zničení 99 % procent bakterií. Řada Raycop nabízí čtyři modely vhodné k úklidu domu nebo bytu.
Vysavač je také hezkým doplňkem do domácnosti. Získal cenu za design GooD Design Award.
Raycop – čím se liší odběžných vysavačů?
Schopnost zničit prachové roztoče, bakterie, plísně, viry i zárodky hub plísní je dána využitím UV-C desinfekční lampy ve spolupráci s dalšími funkcemi – vibračním klepačem, výkonným sáním a mikro-alergickým Hepa filtrem.
Zázračná lampa? Kdo mi to konečně vysvětlí?
Ultrafialové světlo je elektromagnetické záření s vlnovou délkou kratší než viditelné světlo. UV-C záření, vznikající v trubici namontované uvnitř Raycopa, uvolňuje velké množství neviditelných ultrafialových paprsků (254 nm vlnové délky). Toto světlo poškozuje DNA prachových roztočů, bakterií, virů, ale také hub a hmyzu a tím ničí jejich schopnost se množit a způsobit onemocnění.
Toto světlo působí jen na krátkou vzdálenost a z provedených studií vyplývá, že stačí pouhé 2 sekundy k tomu, aby Raycop zabil bakterie a další spouštěče nemocí.
Jaké riziko číhá na alergiky na chatách?
Chaty, které v zimě byly zavřené a nevětrané, je třeba důkladně uklidit. Zejména na alergiky, kterých je v ČR již více než 1 milion, číhá nepřítel, který se nazývá plíseň. „Plísně přežijí v téměř každém prostředí. Optimálně se jim daří ve vlhku a teple. Největší koncentrace domovních plísní zaznamenáváme v zimních měsících. Najdete je nejen na zdech, ale i skryté našim očím, většinou se drží na spodní straně matrace nebo na nábytku,“ říká MUDr. Hana Janíková, kožní lékařka.
Jak se účinně bránit vzniku plísní?
- V bytě nebo na chalupě by měla být udržována optimální teplota a nižší vlhkost
- Vyčištění bytu s plísní za pomoci fungicidních přípravků
- Odstranění tapet ze zdí a náhrada koberců podlahou s pevným povrchem
- Pokud máte vlhko v ložnici, na spodní straně matrací se může tvořit plíseň. Umístěte matraci na rošt, aby větrala
- Plísně na nábytku a matracích se částečně zbavíte zajištěním dobrého větrání, účinnější je však pravidelné používání antibakteriálního vysavače s UV-C lampou
- Vyplatí se kontrolovat i půdu v květináčích, když je v nich zemina potažená bělavou vrstvou, jsou to plísně
Další užitečné tipy najdete na www.raycop.cz
Nový komentář
Komentáře
A UV lampa by nebyla?
Nemáme alergiky
ten by sa mi teda hodil
My bydlíme ekologicky a žádný takový stroj nepotřebuji. Dřevěný domek a plovoučky bez koberců, okna bez záclon...
Všichni jsme alergici, kromě muže
moc moc bych ho potřebovala hlavně teď v sezoně
mam jiny vysavac ale tenhle by bodl
Na alergie netrpíme a právě se chystám jít vysávat.
no tenhle vysavač bych brala,mám podobný,ale tenhle by se hodil
záclony ani závěsy nemáme, jen žaluzie a je to lepší, není tolik prachu
My jsme v přízemí, takže bez záclon to nejde, navíc nechávám i koberce, protože od země je strašná zima a děti byli vždy dost zmrzlí. Takže mi to přijde jako marný boj.
Už jsem ho viděla předvádět
My taky koberce nemáme,už dlouho
zbavili jsme se záclon a koberců a míň kašleme...