Den je čím dál kratší, za chvíli se začneme probouzet do tmy a z práce chodit za tmy, obden tady máme deštivo a do toho vlezlý vítr. Na horách dokonce už napadl i první sníh, a to máme teprve začátek října!

Také vás tohle počasí nebaví? Cítíte se unavená a bez energie? Vyrazte za teplem! Máme pro vás tip, kde se i v tomto ročním období můžete ohřát u moře, načerpat nové síly a k tomu si užít plno zábavy.

 

Ideálním místem pro dovolenou právě teď je španělský ostrov Fuerteventura, který je součástí Kanárského souostroví. Svojí rozlohou 1661 km2 je druhý největší, ale s nejméně obyvateli, takže si zde rozhodně užijete klidu.

Leží nejblíže africkému kontinentu, od pobřeží Maroka je vzdálen pouhých 115 km, a tak zde prakticky po celý rok najdete vyrovnané klima i teplotu, v říjnu je zde okolo 25 °C.

Byla jsem na Fuerteventuře v srpnu a počasí bylo krásné okolo 28 až 30 °C, takže žádné neúnosné pařáky.

 

Moře a pláže jsou zde krásné, na ostrově najdete více než sto přístupných širokých pláží s bílým pískem, které na mnoha místech tvoří písečné duny. Pláže omývá průzračné moře tyrkysové barvy.

Nejkrásnějším místem ostrova a zároveň i jedním z nejkrásnějších míst Kanárských ostrovů vůbec je pak Playa Jandía, kterou najdete na jihu ostrova. Je to jedna z nejdelších pláží na světě s nádherným světlým pískem, v mnoha místech turisty naprosto nedotčená.

 

Tento ostrov vřele doporučuji také pro rodiny s dětmi, protože přístupy do moře jsou pozvolné a zároveň po přílivu se moře na několika místech vylije i na širokou pláž, čímž vznikají mělké laguny, které se rychle vyhřejí a děti se zde mohou dosyta vydovádět jak ve vodě, tak při stavění hradů z písku a vodních příkopů.

 

Díky dlouhým a širokým plážím se zde nemusíte obávat obvyklé plážové tlačenice na lehátkách nebo dekách, kdy vám soused nepříjemně dýchá na záda. Přestože sem rok od roku míří více turistů, pořád jste na Fuerteventuře ušetření nepříjemným náporů turistů a můžete si najít zcela opuštěná místa.

 

Abyste si udělali lepší představu, jak pláž Jandía vypadá, můžete se podívat na video z mé dovolené zde.

Pokud patříte k milovníkům vodních sportů, jako je windsurfing nebo kite surfing (viz foto), tak jste na tom správném místě. Na východním pobřeží poloostrova Jandía naleznete pláž Sotavento, kterou nikde jinde neuvidíte. Už svými rozměry je monumentální, měří téměř 5 kilometrů a v některých místech při odlivu je až kilometr široká. Její jméno Sotavento znamená neustálé foukání větru od pobřeží na moře, a tak je to přímo ráj surfařů, kteří zde pořádají i mistrovství světa.

Jestliže těmto sportům neholdujete, ale rádi se podíváte na hezké kluky s krásnými těly, jak neohroženě bojují s vlnami a dělají ve vzduchu různé veletoče, tak si na této pláži opravdu užijete neopakovatelné zážitky.

 

Abych Vás na tuto podívanou trochu nalákala, tak se můžete kouknout na video z WorldCupu 2007 ve windsurfingu, které se konalo právě na této pláži.

Nicméně můžete se zde věnovat i jiným sportům, jako je potápění, nebo zde najdete i několik golfových hřišť, které uspokojí každého vášnivého golfistu.

A zábavy tady najdete dostatek i pro malé děti. Rozhodně doporučuji udělat si výlet do ZOO, která se jmenuje Oasis Park La Lajita ( http://www.lajitaoasispark.com/e/home.html ), kam vás z celého ostrova zdarma sváží jejich autobusy. Za vstupné dospělí zaplatí 19,50 € a za dítě od 3–11 let dáte 10,25 € . Pak už můžete navštívit všechny zdejší atrakce. Na první pohled vás překvapí bujná vegetace, kterou jinde na ostrově nenajdete, protože jako všechny Kanárské ostrovy se jedná o vulkánový ostrov. V některých chvílích máte pocit, že se procházíte pralesem. Najdete zde plno zvířat, dokonce jsem si poprvé v životě hladila žirafu. J A to ještě není všechno. Děti rozhodně nadchne lachtaní show s bazénem, při které lachtani chodí také mezi dětmi a dávají jim pusu na tvář. Vtipná podívaná je i show papoušků, a pokud jste zvědaví na krokodýly, tak i ty Vám předvedou svoji show, i když, popravdě, nejvíce mě u krokodýlů bavili tři ošetřovatelé, kteří se předváděli více než celkem znudění krokodýli.

A pokud těch zážitků nemáte ještě dost, můžete si připlatit a vydat se s karavanou velbloudů na menší okružní výlet.

Na malou ochutnávku lachtaní show se můžete opět podívat na video.

Tím zábava pro děti na ostrově Fuerteventura zdaleka nekončí. Pokud máte rádi vodní hrátky, jako že většina děti je miluje, vydejte se do Baku Aquaparku http://www.bakufuerteventura.com/, který se nachází na severu ostrova v městě Corralejo. Pokud bydlíte na jihu, který rozhodně nejvíce z ostrova doporučuji, neváhejte a půjčete si auto, které vás na den vyjde cca okolo 30€, a zajeďte si na tobogány. Při cestě do aquaparku si nezapomeňte udělat zastávku na severovýchodním pobřeží v národním parku s písečnými dunami Parque Natural de las Dunas de Corralejo, který budete mít při cestě. Celková rozloha přírodního parku je kolem sedmi kilometrů čtverečních a je k němu snadný přístup autem, protože skrz duny vede asfaltová silnice i s parkovištěm po okrajích. Bohužel se ale někdy stává, když fouká silný vítr, že se silnice vlivem nafoukaného písku musí uzavřít a navátý písek odstranit písečným pluhem. Každopádně nedoporučuji parkovat auto mimo míst k tomu určených, jelikož vyhrabat se z písku není vůbec snadné. :)

Další zábavou pro vaše děti, kterou si nemohl nechat ujít ani můj pětiletý syn, byla jízda na šlapacích motokárách, které si například v městečku Jandía můžete půjčit a příjemně se projet podél pláže. Byla to velká legrace, protože motokáry dělají ve variantách pro jednoho, dva, ale i čtyři nebo šest „šlapačů".

Doufám, že jsem Vám díky této malé ochutnávce z ostrova Fuerteventura dostatečně předvedla, že je tento ostrov správným místem, kam můžete vyrazit právě teď, a uniknout tak deštivému podzimnímu počasí, které na nás nyní útočí, a nasbírat zde energii na zimu!

Ještě přikládám pár důležitých údajů a přeji šťastnou cestu!

Fuerteventura, Kanárské ostrovy - Geografické údaje

Doba letu:
5 hodin

Časový rozdíl:
-1 hodina

Hlavní město:
Puerto del Rosario


Teploty:

 

Teploty  (°C)

voda  (°C)

 

leden

21

19

 

únor

22

18

 

březen

22

18

 

duben

23

18

 

květen

25

19

 

červen

26

20

 

červenec

26

22

 

srpen

26

22

 

září

26

23

 

říjen

25

22

 

listopad

24

21

 

prosinec

23

20

 

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

 

Reklama