Plíseň nohou (atletická noha) je obecný název pro infekce kůže nohou, které způsobuje skupina plísní zvaná dermatofyty. Daří se jim v teplém a vlhkém prostředí jako jsou šatny a sprchy, uzavřená obuv a ponožky z umělých materiálů nebo zpocené nohy. Proto se dermatofyty mezi našimi prsty na nohou cítí jako doma. Mohou postihovat také chodidla a jejich okraje.

Fakta o plísni nohou na www.canespor.cz/plisen-nohou 

nohy.jpg

Příznaky plísně nohou 

Většina lidí pozoruje následující příznaky:

  • Svědění a pálení pokožky chodidel a kůže mezi prsty
  • Šupinatá, velmi suchá, popraskaná nebo olupující se kůže 
  • Praskliny, změknutí nebo zbělání kůže mezi prsty u nohou 
  • Praskající kůže mezi prsty, na chodidlech nebo patách 
  • Zápach nohou

Můžete také zaznamenat další příznaky:

  • Puchýře na kůži
  • Zánět popraskané kůže

Zjistěte více o plísni nohou 

Nejdůležitější, co potřebujete o plísni na nohou vědět, je fakt, že jde o velmi nakažlivé infekční onemocnění. Mykóza vás může snadno postihnout při kontaktu kůže na kůži nebo kontaktem s kontaminovanými povrchy. Pokud se neléčí dostatečně, je mnohem pravděpodobnější, že se vrátí. Plíseň se může rozšířit z jedné postižené na další části vašeho těla. Můžete také „nakazit“ vaše blízké.

Léčba plísně nohou

Účinná antimykotická léčba je správná cesta k nohám bez plísní.

Lokální antimykotika (léčivé přípravky na plíseň nanášené přímo na postiženou pokožku) představují běžný a poměrně komfortní způsob, jak se s atletickou nohou poprat.
Antimykotické přípravky účinně ničí hlavní typy plísní, které mohou způsobit infekci, hlavně  dermatofytů. Snadno se aplikují a pronikají do kůže a léčí  tak příznaky kožních plísní.

Atletická noha může být onemocnění smíšené – způsobují ho většinou plísně, ale může být komplikováno i bakteriální nebo kvasinkovou infekcí. Pokud již k této infekci došlo, bude nutné použít léčivé přípravky, které odstraní všechny druhy přítomných patogenních organismů. Léčivé látky, které se k léčbě atletické nohy používají, jsou například tyto:

  • Bifonazol a klotrimazol – obě se řadí mezi antimykotika, která navíc vykazují i určité antibakteriální vlastnosti

Objevte řadu našich přípravků na léčbu plísní nohou a mykózy kůže 

609284b582475obrazek.png

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.

Canespor 1x denně jsou volně prodejné léčivé přípravky k vnějšímu použití. Obsahují léčivou látku bifonazol. Canespor 1x denně sada na nehty je léčivý přípravek k vnějšímu použití. Obsahuje léčivé látky bifonazol a ureu. Canesten je volně prodejný léčivý přípravek k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku klotrimazol.

Zdroj informací: https://www.canespor.cz

Čtěte také:

6093d11f61648Canespor-bannerfinal.jpg

Komerční článek

LMR-CH-20210430-28

Reklama