Péče o nohy je součástí každodenní hygieny. Nohy ale bohužel máme celý den uzavřené v botách, které vytvářejí příznivé podmínky pro šíření nepříjemných potíží. Tím, jak je noha v uzavřeném prostředí boty a ještě se celý den potí, pokožka a nehty jsou ohroženy napadením plísní. S mykózou pokožky se nejspíš setkala řada z nás. Málokdo si ale zpočátku uvědomí, že jsou ohroženy i naše nehty. Mykóza nehtů se vyskytuje hlavně na nohou

Canespor

Plíseň nehtů, jak vzniká

Plíseň nehtů ale způsobuje jiný typ mykózy než ten, co napadá pokožku. Plíseň nehtů, odborně onychomykóza, vzniká působením houbovitých mikroorganismů na nehtové lůžko a nehet. Velmi často je důsledkem špatného prokrvení a nedokonalé péče o nohy, na kterých se nejprve objevuje kožní plíseň, která pak napadá zdravé nehty. Protože zpočátku onemocnění nezaregistrujeme, tak ho neléčíme a tím dochází k jejímu šíření,. Mykóza postupně rozkládá a ničí základní stavební prvek nehtů - keratin. Vinou toho se plíseň nehtů projevuje odlišným zbarvením nehtu (žluté, bělavé a někdy i černé zabarvení), ztluštěním nehtu, jeho olupováním, šupením, třepením a deformací původního tvaru.

Jak plíseň nehtů poznáme?

Pokud nehet začne měnit barvu a strukturu, odstupuje od lůžka, třepí se je to důležitý signál pro návštěvu lékaře, nejlépe dermatologa, aby určil, zda se jedná o nehtovou plíseň. Pro plíseň nehtů je typické zažloutlé zabarvení, někdy i bělavé. Nehet zbytňuje - je zluštělý, pórovitý a mění se jeho struktura. Je na pohmat drsnější, může se olupovat a deformovat. Neléčený nehet vypadá již od pohledu nezdravě, mění se do neforemného tvaru. Bohužel si mnoho lidí myslí, že plíseň nehtů postihuje pouze seniory, případně diabetiky , ale opak je pravdou, setkat se s ní můžeme kdokoliv a to bez ohledu na věk. Nehty na rukou jsou postiženy méně často, ale i na nich se někdy plíseň nehtu objeví, například v důsledku poškození po dlouhodobém nalepování umělých nehtů, práce na zahrádce

Pozor!

Plíseň nehtů mnoho lidí zpočátku neléčí! Přesvěčte se, zda se tento nepříjemný problém netýká vás nebo někoho z vašeho okolí. V případě plísně nehtů platí pravidlo - čím dříve se s léčbou začne, tím je účinnější. Pokud nemoc zasáhne většinu dosud zdravých nehtů, je už velmi obtížně léčitelná a doba léčby se adekvátně prodlužuje.

Řešení - léčba plísně nehtů

Naším vyzkoušeným a prověřeným tipem je přípravek Canespor 1x denně sada na nehty. Co musíte udělat, aby byla léčba efektivní? Léčebný proces má dvě doporučené fáze: v 1. Fázi použijeme přípravku Canespor 1x denně - sada na nehty (1-2 týdny), druhou fází je doléčení formou přípravku Canespor 1x deně roztok nebo krémem (4 týdny)

Canespor 1x denně sada na nehty

CanesporCanespor 1x denně sada na nehty je účinné širokospektré antimykotikum s účinnými látkami - urea (změkčuje nehet pro lepší pronikání další účinné látky) a bifonazol, který ničí původce nehtové mykózy. Canespor 1x denně sada na nehty nabízí pacientovi kompletní balení, kde je vše potřebné pro pohodlnou a efektivní léčbu nehtové mykózy. Obsahuje 10 g masti včetně dávkovače, 15 vodotěsných náplastí a škrabku na nehty. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně sady na nehty je aplikace masti a překrytí nehtu náplastí jen 1x denně, a to těsně před spaním.

Mast z této sady nelze použít k lokální aplikaci na jiná mykózou postižená místa na těle.

Kdy použít Canespor 1x denně sada na nehty:

  • CanesporVhodný k léčbě mykózy nehtů - při postižení 1-2 nehtů
  • Vhodný jako doplňková léčba při rozsáhlejší mykóze nehtů (3 nehty a více)

Po použití přípravku Canespor 1x denně sada na nehty - kúra trvá 1-2 týdny, nezapomeňte na doléčení Canespor 1x denně krémem či roztokem, které trvá minimálně 4 týdny!

Canespor

 

 

 

Více o plísni pokožky nohou a nehtů a o řešení těchto problémů najdete na www.canespor.cz

ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI.
Přípravky Canespor 1x denně krém/roztok/sada na nehty jsou léky k vnějšímu použití! Obsahují léčivou látku bifonazol.
Přípravek Canesten krém je lék k vnějšímu použití. Obsahuje léčivou látku clotrimazolum.

Reklama