canesporPéče o nohy je součástí každodenní hygieny. Nohy ale bohužel máme celý den uzavřené v botách, které vytvářejí příznivé podmínky pro šíření nepříjemných potíží. Tím, jak je noha v uzavřeném prostředí boty a ještě se celý den potí, pokožka a nehty jsou ohroženy napadením plísní. S mykózou pokožky se nejspíš setkala řada z nás. Málokdo si ale zpočátku uvědomí, že jsou ohroženy i naše nehty. Mykóza nehtů se vyskytuje hlavně na nohou! Proto buďte ve střehu a dbejte na častou kontrolu nehtů. S léčbou je třeba začít co nejdříve, aby se nerozšířila do většího problému.

Jak vzniká plíseň nehtů?

Důležité je, že plíseň nehtů většinou způsobuje jiný typ mykózy než ten, co napadá pokožku. Plíseň nehtů, odborně onychomykóza, vzniká působením houbovitých mikroorganismů na nehtové lůžko a nehet. Velmi často je důsledkem špatného prokrvení a nedokonalé péče o nohy, na kterých se nejprve objevuje kožní plíseň, která pak může napadnout i zdravé nehty. Zpočátku onemocnění neregistrujeme proto ho ani neléčíme ho a tím dochází k šíření infekce. Mykóza postupně rozkládá a ničí základní stavební prvek nehtů - keratin. Vinou toho se plíseň nehtů projevuje odlišným zbarvením nehtu (žluté, bělavé a někdy i černé zabarvení), ztluštěním nehtu, jeho olupováním, šupením, třepením a deformací původního tvaru či případným odlamováním/odloupáváním nehtů.

Jak plíseň nehtů poznáme?

Pokud nehet začne měnit barvu a strukturu, odstupuje od lůžka, třepí se, je to varovný signál pro návštěvu lékaře, nejlépe dermatologa, který určí, zda se jedná o nehtovou plíseň. Pro plíseň nehtů je typické zažloutlé zabarvení. Nehet zbytňuje - je ztluštělý, pórovitý a mění se jeho struktura. Je na pohmat drsnější, může se olupovat a deformovat. Neléčený nehet vypadá již od pohledu nezdravě. Bohužel si mnoho lidí myslí, že plíseň nehtů postihuje pouze seniory, případně diabetiky, ale opak je pravdou. Setkat se s ní můžeme kdokoliv a to bez ohledu na věk. Nehty na rukou jsou postiženy méně často, ale i na nich se někdy plíseň nehtu objeví, například v důsledku poškození po dlouhodobém nalepování umělých nehtů, práce na zahrádce, či celkového onemocnění.

S léčbou nehtů je nutné začít co nejdříve!

Plíseň nehtů mnoho lidí zpočátku neléčí, protože netuší, že se může jednat o mykotické poškození! Ujistěte se, zda se tento nepříjemný problém netýká vás nebo někoho z vašeho okolí. V případě plísně nehtů platí pravidlo - čím dříve se s léčbou začne, tím je účinnější. Pokud nemoc zasáhne většinu dosud zdravých nehtů, je už velmi obtížně léčitelná a doba léčby se adekvátně prodlužuje.

Řešení - léčba plísně nehtů

Naším vyzkoušeným a prověřeným tipem je přípravek Canespor 1x denně sada na nehty. Co musíte udělat, aby byla léčba efektivní? Léčebný proces má dvě doporučené fáze: v 1. fázi použijete přípravek Canespor 1x denně - sada na nehty (1-2 týdny), druhou fází je doléčení přípravkem Canespor 1x deně roztok (lze využít i krm a to po dobu 4 -6 týdnů

Canespor 1x denně sada na nehty

canesporCanespor 1x denně sada na nehty je účinné širokospektré antimykotikum s účinnými látkami - urea (změkčuje nehet pro lepší pronikání další účinné látky - bifonazolu) a bifonazol, který ničí původce nehtové mykózy. Canespor 1x denně sada na nehty nabízí pacientovi kompletní balení, kde je vše potřebné pro efektivní léčbu nehtové mykózy. Obsahuje 10 g masti včetně dávkovače, 15 vodotěsných náplastí a škrabku na nehty. Velká výhoda přípravku Canespor 1x denně sady na nehty je aplikace masti a překrytí nehtu náplastí jen 1x denně, a to po večerní hygieně těsně před spaním.

Ale pozor, mast z této sady nelze použít k lokální aplikaci na jiná mykózou postižená místa na těle.

Kdy použít Canespor 1x denně sada na nehty:

  • Vhodná k léčbě mykózy nehtů - při postižení 1-2 nehtů
  • Vhodná jako doplňková léčba při rozsáhlejší mykóze nehtů (3 nehty a více)

canespor

Po použití přípravku Canespor 1x denně sada na nehty - kúra trvá 1-2 týdny, nezapomeňte na doléčení Canespor 1x denně krémem či roztokem, které trvá minimálně 4 týdny!

 

Více na www.canespor.cz

Mimořádná akce – získejte skleněný pilníček zdarma!

K nákupu obou přípravků Canespor® 1x denně sady na nehty + roztoku získáte skleněný pilníček zdarma. Akce platí ve vybraných lékárnách. Lékárny zapojené do akce poznáte podle jimi vystaveného reklamního materiálu, informujícím o akci (viz níže) v prostorách lékárny nebo podle toho, že je daná akce komunikována v letáku lékárny.

Akce platí od 1. dubna do 30. června 2013, nebo do vyprodání zásob.

canespor