Foto: Shutterstock
Zde je několik tipů, které vám pomohou v cestě za vlastnoručně vyrobeným svetrem snů.
Postupujte vlastním tempe
Pletení není sport a není tedy nutné hnát se k cílové pásce v podobě hotového svetru. Začněte klidně něčím jednodušším, jako je šála.
Zvolte vhodný materiál
Zkuste sáhnout po kvalitním materiálu, jako je Merino vlna, uděláte tím službu sobě i planetě. Nejen, že vám takový vlněný svetr déle vydrží, bude se vám dobře nosit a skutečně vás zahřeje, ale až přijde jeho čas, zcela se rozloží.
Vyberte si pomocníka
Pokud máte rádi retro, sáhněte po metodě našich maminek a babiček. Oprašte starou Tinu či Sabrinu, zajděte pro ni do knihovny, nebo kupte časopis nový, udělejte si pohodlí, uvařte si čaj, zapalte svíčku a užívejte si atmosféru spojenou s vaší novou zálibou. Pochmurné zimní počasí vás k tomu bude přímo vybízet.
Snadno a rychle podle videí
Na nějaké navozování atmosféry nezbývá čas a zkrátka jen chcete ten svetr?Není nic rychlejšího a snadnějšího než navštívit YouTube. Pod heslem pletení už na vás bude čekat nespočet tutoriálů s návodem jak na to. Nahazování ok a hladce i obrace nikdy nevypadalo jednodušeji.
Kurzy to jistí
Extrovertní povahy jistě ocení kurzy pletení. Na co sedět doma v koutě, když si kromě svetru můžete vytvořit i nové i nové přátele? Na netu najdete i webináře. Některé jsou i zdrama.
To nejlepší na konec
Poproste maminku, babičku, tetičku nebo sousedku, ty to umí stejně nejlépe. Navíc jim tim jistě uděláte radost, a protože ve dvou se to táhne nejlépe, ani se nenadáte a budete mít před sebou pěknou řádku homemade svetrů, čepic nebo ponožek, které využijete pro vlastní spotřebu nebo jako dárek pro někoho blízkého.
Foto: Shutterstock
Zdroj infromací: autorský článek
Možná by vás mohlo bavit:
Nový komentář
Komentáře
Pletla jsem na vnučky. Svetříky s obrázky. Moc mi to bavilo. Ale teď už moje prstíky stávkují. Škoda.
ručním pletením jsem se dokonce pár let živila, ale dneska je vlna a příze dost drahá a také údržba ručně pletených věcí je složitější. Takže teď už maximálně upletu nebo uháčkuji zvířátka pro vnoučata :-)
Upletla jsem, jen tak odhadem, kolem stovky svetříků, vestiček, kombinéz a poté větších a větších svetrů. Dnes už se mi do pletení nechce, ale přízí a vlny mám možná na dalších aspoň deset svetrů... Mám na materiál odbyt - kamarádka vyrábí háčkované hračky, plédy a přehozy na postel, takže u mne vždycky nějaké chybějící klubko najde. Pokud je pletařka zdatná, plete u televize - tak jsem to obvykle dělala, moje sestra dokonce i při čtení...
Upletu na dítě a musí mě to bavit. Syn měl svetříků a vest plno, s vláčkem, s drakem, psem. Malá má barevný svetr podle svého návrhu, ale už je jí skoro krátký, nechce ho vyřadit, budu muset vymyslet úpravu, protože nevím, jestli se ještě hecnu a vytvořím nový. Na rozdíl od syna nosí pletený svetr do školy, syn už později svetr nosit nechtěl. Háčkování mi jde líp.
Pletení neumím, ale naučila jsem se alespoň háčkovat :)
tak to já jsem takový pletací a háčkovací antitalent, nemám na to, jak říkám, buňku učila jsem se to v dětství, mládí...několikrát, všichni kolem to pochopili a naučili se to, včetně kluků, psa a kočky...jen já néééé.Již dlouho jsem s tím smířena, svetry si kupuji nebo mi je pletou ti, kteří to umí přímo bezvadně.
Já si občas něco upletu, umím to už skoro 60let.. učila jsem to i vnučku, ale neměla trpělivost...
Nevím, jestli je to tím, jak ta kterási politička - kdo si má ty ... pamatovat - denně v televizi vyzývala občany ČR, aby méně topili a oblékli si více svetrů, ale je pravda, že hodně žen začalo znovu plést, nebo začínají se učit plést. Na FB jsou skupiny pletení, háčkování, pletení a háčkování, ručních prací. Byla jsem překvapená, kolik žen - dokonce i 2 muži - se věnuje pletení a háčkování. Není to až tak jednoduché. Musí se zvládnout to ovládání jehlic a háčku, pochopit hladce,obrace,nahodit,sejmout,anglické oko, křížit oka, ujímat, atd. Ale musí si člověk umět vytvořit také střih, nebo tvar toho úpletu. Musí si umět spočítat spotřebu. A kromě toho, sedět večer a štrikovat nebo haklovat, je to namáhavé na ruce a záda. Bolí pak zápěstí, ruce trnou, bolí pravý nebo levý loket, jsou bolesti v ramenou a mezi lopatkami. Kdo touží po svém vlastním modelu krásného svetru, ať si nemyslí, že tu uplete za dva večery. A také musí počítat s cenou příze. Pravá vlna na jeden svetr přijde i 1500 Kč. Jsou i levné příze, tzv. umělotiny, ale ty zase tolik nehřejí. Takže - všechno s rozumem.