Příběh vášnivé pletařky si přečtěte v příspěvku od čtenářky s nickem TanaM. Pak si zlomila ruku v zápěstí, myslíte, že ji to odradilo od pletení?

Dobré,  zasněžené poledne, milé čtenářky. Dnešní  téma je moje oblíbené. Když jsem měla 12 let, babička mně  neučila plést a háčkovat. Pak nastalo období, že z pletení  se stal můj velký , ale opravdu velký koníček. Na  gymplu, jsem byla pověstná tím, že pod  lavici, jsem neustále pletla. Byly to svetříky, ponča, vesty, šály, čepice, rukavice. Prostě celá rodina měla ode mně dárek, ten ze srdce.

Pak  na vysoké škole, nebylo moc  času, ale i tak jsem si vždy našla volnou chvíli, kdy jsem pletla, třeba moderní svetřík. Spolužačky mně vždy říkaly, " Táňo, upleť i nám čepici". A kamarádky  mně vždy daly jako dárek klubíčko vlny a já jsem ho zpracovala.

Pak když jsem se vdala a měla malé kluky, tak těm jsem pletla svetry a svetříčky, čepice, šály , rukavice, vesty- vyplétané vzory s motivy lev, kůň, tuleň, domeček, autíčko. Manžel ten dostal tradičně pletenou vestu s osmičkami, má jí mimochodem ještě dnes.

Když byl  čas,  tak jsem  ušila  pro děti i oteplováky na hory,  zimní bundy. Tak  to bylo v době, když na českém trhu, žádné dětské věci nebyly. Ale  to už je dávno. Dnes je všeho dostatek a já říkám, až tolik, že se to nemůže  prodat ani za tisíc let . Pak jak  rostly děti, přestaly mít o mé pletené věci  zájem a já jsem začala háčkovat. Věci do domácnosti.

Nejdřív to byly  malě dečky, ty prodávám ještě dnes po netu, pak přehozy na postele a nakonec záclony. Ty mám schované vždy na zimu na chalupu, protože, jsou teplejší. Vzorek deček  přikládám.

dečka1

dečka2

Pak jsem si  asi  před 5 lety  zlomila  ruku v  zápěstí. Vše se pěkně zhojilo, ale bohužel, když chytím jehlice, tak můžu plést  chvilku a začne mně bolet ruka. Tak to vždy odložím vedle na stolek a pokračuji, když to jde. Nedávno, jsem  před vánoci pletla pro Barbínky zimní svetřík a čepičku a šálu. Požádala mně o to kolegyně, že to bude dárek pro její dceru. Pak mi říkala, že to byl její nejhezčí dárek pod  stromečkem. A tak  nakonec milé pletařky, máme moc krásný koníček, jenom obchůdků, kde si koupíte pěknou vlnu, je stále nějak méně.

Hezký den Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za příspěvek. Máte pravdu, dobrou galanterii aby dnes člověk pohledal. Myslíte si to také? Kde sháníte materiál vy, milé ženy-in? Můžete nějaký dobrý obchod doporučit?

Reklama