Obojí a mnoho dalších modelů najdete v nové pletené kolekci všestranné návrhářky Jiřiny Tauchmanové. Z ručně vyráběných pletenin jde „ušít“ úplně všechno. Stačí pustit uzdu fantazii.

Svetr, nebo šaty?

móda

Můžete mít obojí, záleží jen na doplňcích a vaší náladě. Šedomodrý hladký svetr zdobený plastickými pruhy. A kdo touží po něčem hodně pestrém, toho okouzlí model hýřící barvami na žlutém podkladě s netopýřími rukávy.

Pletenina bez ramínek

móda

Zdálo by se, že je to nemožné. Ale i variace bez ramínek najdete v této odvážné kolekci. Třeba khaki šaty s korzetovým živůtkem bohatě zdobené copánky nebo kratičké šaty pletené vroubkovým vzorem s nabíranou sukní. Netradiční je i pletený živůtek bez ramínek vhodný ke kalhotám i sukni. 

móda

Svetr je svetr

móda

Sportovně laděný šedomodrý model je vhodný i v kombinaci se šortkami i sukní. Jeho hlavní ozdobou je mohutnější pružný vzor a vysoký stoják. Milovnice zdobných prvků zaujme fialový model s výrazným plastickým vzorem na předním díle a na rukávech.

Šaty – výraz ženskosti

móda

Starorůžové pletené šaty spojují klasiku střihu – rolák, raglánový průramek a zvýrazněný pas – s netradičně zdobnými rukávy. Pro romantičtější typy jsou určeny světle fialové šaty – střihově jednoduché, avšak s krásným vzorem. Doplněné saténovou mašlí a plédem přes ramena jsou ideální i pro slavnostnější příležitosti. 

Malé i velké solitéry   

móda

Nepřehlédnutelný punc originality má modře laděný mohérový komplet šatové sukně doplněný návleky. Ke klasickým šatům pro menší společenské příležitosti je určeno pončo jakoby poskládané z masivních copů a doplněné saténovou mašlí.     

„Práce na pletených modelech je uklidňující stejně jako pletení samotné, skýtá fantazii a hravosti široké pole pro uplatnění. Ve hře je celá řada neznámých prvků – střih samotný, ale i kombinace přízí, vzorů a nakonec i možnost improvizace při pletení, jejichž spojením vznikne originální dílo,“ vystihuje svůj vztah k pletené tvorbě Jiřina Tauchmanová

Zdro a foto conpromotion

Čtěte také: