Pověstný anglický úřední šiml si zase jednou pořádně kopnul. Úředník dohlížející na veřejné zdraví a bezpečnost zakázal v čekárně nemocnice pletení. Boj o jehlice nyní dostal již i politický rozměr.

Jak pacienti, tak i návštěvníci měli již tři roky v nemocnici k dispozici koš s heslem „Upleťte si během čekání čtverec!" s různým materiálem k pletení a jehlicemi. Do nemocnice Congleton War Memorial Hospital ve městě Cheshire se na něj dokonce těšili. Ze zhotovených dílů pak dobrovolníci sešívali přehozy a přikrývky, nemocnice je prodávala a výtěžek šel na dobročinné účely. Úředník odpovědný za bezpečnost však nyní prohlásil, že pletací jehlice ohrožují veřejnou bezpečnost. Koš se proto přesunul za recepci a je k mání jen na zvláštní vyžádání. Předseda spolku přátel nemocnice Michael Lanbert (54) je nyní bombardovaný žádostmi, aby zajistil návrat oblíbeného koše na původní místo.
„Je to celé naprosto za vlasy přitažené," říká. Koš s pletením byl velmi populární a pacienti si nám teď stěžují. Noví pacienti a návštěvníci se teď ani nedozvědí, že existuje."

Přidal se k němu i místní poslanec Philip Davies: Je to naprostá pitomost. Lidé pletou už po staletí. Kdy jste naposledy slyšeli o vlně pletacího násilí?"
 
Zato vrchní sestra nemocnice Bernie Salisburyová přesun koše schvaluje: Báli jsme se, že by se k pletacím jehlám mohly dostat děti či mladiství. Mám za to, že se jedná o rozumný krok, který zabrání možným incidentům."
Neplete se náhodou?
 
Braly byste něco podobného v čekárnách u lékaře? Myslíte si, že by se taky u nás ve vládě našel nějaký odborník, který by to zakázal? Je pletení opravdu nebezpečné?
 
zdroj: Korzo
Reklama