ale sama je odpůrcem oblékání psíků. Naše čtenáčka s nickem tepito má na to jednoznačný názor. Pes v oblečku zchoulostiví a přestane být otužilý. Pak je na veterině jako doma. To je její zkušenost, vy můžete mít jinou

Dobrý den, nedá mi to, abych se nepřipojila k dnešnímu tématu. Pletu zájemcům oblečky na pejsky, ale sama jsem odpůrce oblékání psíků. Mám vlastní zkušenost: upletla jsem sestře na její jezevčici pár svetříků k doplnění její garderoby. Sestra uvažovala logicky-jezevčík je krátkosrstý, má dlouhou páteř, ochranu před zimou potřebuje, tak fenečku strojila při každém chladnějším závanu.

A pejsek zkončil několikrát u veterináře s angínou. Dostával antibiotika, vitamíny, přípravky na posílení imunity, homeopatika...Nakonec někdo moudrý poradil-přestaňte jí navlíkat a nechte jí otužit. Od té doby je klid. Pes, který byl na veterině jak doma, tam jezdí jen na očkování..

Naši psíci žádnou tepelnou ochranu nepotřebují-máme leonbergra se salašnikem a těm zima, mráz nevadí. Přes den si užívají na sněhu, domů se jim nechce, ale jak se setmí, už se dobývají do domečku, protože co by byli venku sami, když ví, že je čekají pelíšky u dcery v pokojíčku.

Když jsme si pořídili prvního psa, dostal venkovní luxusní zateplenou boudu s verandou-naivně jsme předpokládali, že velký hlídací pes bude taky celoročně venkovní. Brzy nás vyvedl z omylu. Do boudy nevlezl ani pro pamlsky, absolutně jí ignoroval .Za nepříznivého počasí klidně ležel pod smrčky a svou haciendu obcházel obloukem. Z boudy je nyní krásný kurník pro slepičky a psi jsou ubytovaní s námi v domě-k oboustranné spokojenosti.

Přece nejsme žádní tyrani, abychom je nechávali v noci opuštěný :přes den hlídají oni nás v noci zase my je :)).tepito

Milá tepito, jsem zvědavá, jak se s vámi shodnou naše čtenářky, a zastánkyně oblečků

Jaký na to máte názor vy, milé ženy-in? Souhlasíte, nebo ne? Napište nám, jak se o své zvíře staráte v zimě vy. Podělte se s námi o svůj názor nebo i zkušenost

Své příspěvky pište na adresu: redakce@zena-in.cz

 

Reklama