V zimním období v důsledku chladnějších teplot klesá produkce mazových žláz a pokožka je přirozeně sušší. K tomu se přidává vliv chladného počasí a větru, které pokožku vysušují a narušují. Dalším negativním faktorem je pak pobyt v přetopených místnostech. V každém případě je na místě používání výživnějších krémů než obvykle. Ideální je krém s obsahem vitaminů A a E nebo ovocných kyselin a samozřejmě s UV filtrem. Hydratační přípravky používejte omezeně a raději pouze na noc. Díky nim totiž může být pokožka obličeje v zimě zbytečně přecitlivělá. Rychlé přechody ze zimy do tepla a naopak pokožku naruší ještě více. Krém můžete nahradit mastným make-upem, který pokožku před mrazem a větrem ochrání také. Omezte používání pudru – pokožku jednak vysuší a navíc, pokud ho použijete na mastný krém, riskujete vznik nepravidelných skvrn. A úplně se vyhněte pleťovým vodám s alkoholem, jinak bude vaše pokožka ještě sušší.

Popraskané rty

Jemná pokožka rtů trpí v zimě nejvíc. Kupte si v drogerii nebo lékárně tyčinku s vysokým obsahem tuků a UV filtry a rty pravidelně mažte. A než odejdete z domova ven, promasírujte rty výživným krémem. Také použití vhodné rtěnky rty během dne ochrání.

Jako první pomoc zkuste večer obrousit suchou kůži jemným peelingem (třeba pomocí starého suchého zubního kartáčku) a na noc naneste silnou vrstvu vazelíny nebo jiného hodně mastného přípravku. Ráno budou rty vláčné a rozhodně v lepším stavu. Nebudu ale zastírat, že chcete-li udělat pro svou pleť maximum, bez odborné kosmetické péče se neobejdete. Dopřát si tedy u nás minimálně jedenkrát za měsíc odborné ošetření u kosmetičky by mělo být standardem.

V zimě hodně trpí i ruce, pokožka je často hrubá a šupinatá.

Především si dávejte pozor na to, abyste ven nechodili s vlhkýma rukama. Vlhká pokožka je na chlad citlivější a odpařování vody kůži vysušuje, ochlazuje a zvyšuje její citlivost. Na místě jsou mastné krémy s vysokým obsahem tuku, které pokožku jednak vyživí a jednak ochrání.
Nezapomínejte na rukavice! Aby ruce zimu ve zdraví přežily, zajděte si jednou týdně na výživný zábal.

Jak se staráte o svou pleť v zimě?
Jaké používáte krémy?
Věnujete pleti více péče, nebo v tom neděláte rozdíl?
Chodíte ke kosmetičce?