Pokud dbáte na to, aby vaše pleť v běžném životě vypadala svěže, zdravě a bez chybičky, a chcete-li, aby jí to vydrželo i po přistání letadla na dovolené, musíte jí dopřát tu správnou péči.
Důvod je vcelku prostý – prostory letadla pleti zkrátka nesvědčí. Zejména proto, že mají extrémně nízkou vlhkost, která může vést k rychlé dehydrataci pokožky. Přecirkulovaný suchý vzduch v letadle hledá jakoukoli vlhkost a obvykle ji nachází v kůži. Suchá pokožka se tak stává ještě sušší. A mastná pleť bude paradoxně ještě mastnější. Ztrácí-li kůže vodu, má tendenci produkovat více mazu, aby mohla ztrátu kompenzovat.

Jak o pleť pečovat?

Vyrážíte-li za sluncem, můžete pleť předem na větší dávku slunce připravit i občasnou návštěvou kvalitního solária a vytvořit si na pokožce před sluněním lehký základ. Nebo můžete s dostatečným předstihem (ideálně alespoň měsíc dopředu) začít denně užívat doplněk stravy Beta-karoten. Před cestou do tepla naopak vynechejte jakékoli laserové ošetření, pokožka se po něm stává vůči slunci ještě citlivější a mohlo by dojít k nežádoucí reakci.

„Klimatizace v letadle naši pleť nadměrně vysušuje, proto je vhodné zajistit jí před odletem dostatečnou hydrataci, a to například pomocí domácí hydratační masky nebo pleti dokonce dopřát hloubkovou hydrataci, tedy tzv. mezoterapii. Při tomto ošetření proniká až do podkoží směs cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou – látkou tělu vlastní, která je za hydrataci a regeneraci pleti přímo zodpovědná,“ radí MUDr. Markéta Majerová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.

Kromě toho je vhodné již několik dní před odletem dbát na zvýšený příjem tekutin, omezit kávu a alkohol. A toho je dobré se držet i během letu. Nepopíjet volně dostupné víno nebo pivo a raději se prolévat vodou.

Co si zabalit do příručního zavazadla?

Balení tašky do letadla a samotnou přípravu, než vyrazíte, nepodceňte. Zapomeňte na make-up a silné líčení, raději si v den odletu ještě dopřejte hydratační masku a pleť ošetřete třeba jen lehkým BB krémem. A přibalte si na cestu:

  • Vlhčené odličovací ubrousky, které pleť během dlouhého letu zbaví veškerých nečistot a zároveň ji příjemně osvěží
  • Termální vodu ve spreji (100 ml), díky níž pleť snadno a rychle hydratujete
  • Hydratační krém a sérum
  • Masku na pleť (ideální je ta, co vydrží několik hodin nebo plátýnková)
  • Balzám na rty, protože ty trpí stejně jako vaše pleť
  • Umělé slzy nebo kapky do očí, které také poslouží k hydrataci během dlouhého letu

Také si přečtěte:

Reklama