Tajemství krásné a zdravé pleti tkví v jejím každodenním odličování, a je jedno, že jste přes den nepoužila žádný make-up. Udělejte si na sebe ráno i večer alespoň pět minut čas a odstraňte z obličeje všechny nečistoty!

O pravidlech odličování, a proč je důležité pokožku obličeje odlíčit, bylo napsáno už hodně. Ale přece jen, kdo se ocitl na našem magazínu dnes poprvé, určitě bude mít chuť se něco o tomto rituálu dozvědět. :) Odličování pleti by se totiž mělo stát naprostou samozřejmostí, stejně jako čistění zubů nebo každodenní očista celého těla. A proč?

odličování

„Na povrchu kůže se neustále vytváří kožní film. Tvoří je odumřelé kožní buňky, maz a pot a během dne se na něj ještě nachytávají prach, pyl a veškeré nečistoty z vnějšího prostředí. Navíc se na pleť nanášejí různá líčidla,“ říká Hana Modrá, odborná kosmetická konzultantka značky Nivea.

Jak na to

Čištění pleti začínejte vždy odlíčením očí. Jedná se o nejcitlivější partie obličeje, proto používejte speciální přípravek - odličovač očí. Naneste jej na tamponek a na chvilku přiložte na řasy a oční víčko, aby se líčidla uvolnila, snáze a šetrněji pak půjdou setřít. Stírejte jemnými kruhovými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka. Oči odličujte, dokud nebude tamponek čistý.

K celkovému odlíčení a čištění pleti obličeje použijte pleťové mléko nebo čisticí gel. Oba přípravky je zbytečné používat současně. Mléko naneste na tamponek nebo malé množství rozetřete po obličeji, a pak tamponkem postupně stírejte. Tahy směřují do stran a ven, stejným způsobem jako se aplikuje make-up nebo nanáší krém.

Na tamponek netlačte, jen nečistoty jemně stírejte. Jakmile je tampon špinavý, vezměte si jiný, protože jinak nečistoty vetřete zpět. Postup opakujte, dokud nebude tamponek zcela čistý. Čisticí gel nanášejte na mokrý obličej, rozetřete po celém obličeji, až se vytvoří pěna, pak důkladně opláchněte. Nakonec pleť dočistěte pleťovou vodou. Odstraníte z pleti zbytky tukových složek z pleťového mléka a nečistot a připravíte ji na ošetření krémem.

Co je co?

  • Pleťová mléka: tekuté přípravky hustší nebo řidší konzistence používají se k dokonalému odlíčení a vyčištění pleti. Rozpouštějí nejen zbytky líčidel, ale i všechny nečistoty, které se na pleti zachytily během celého dne.
  • Pleťové vody: slouží k dočištění pleti. Pleťovou vodou bez předchozího použití čisticího mléka či gelu však pokožku nevyčistíte, protože nečistoty nerozpustí a neuvolní. Pleťová voda nejen uzavírá póry a tonizuje, ale navíc dodává pleti potřebnou hydrataci.
  • Čisticí pleťové emulze nebo čisticí gely : zbaví pleť nečistot, přebytečné mastnoty a make-upu. Jsou velmi oblíbené a rychlé. Většinou se malé množství gelu nebo emulze rozetře v navlhčených rukách a krouživými pohyby se vytvoří pěna, která se následně důkladně opláchne vodou.
  • Micelární vody: jemné čisticí roztoky určené zejména pro citlivou pleť. Odstraňují nečistoty bez rizika vzniku podráždění, mají uklidňující a zvláčňující efekt. Neobsahují mýdlo, alkohol, parfemace, jsou hypoalergenní. Pleť odličují i tonizují.

Na závěr 12 praktických rad:
1. Odlíčení nikdy nenechávejte na ráno, vždy než ulehnete, pleť odličte a důkladně vyčistěte.
2. Na tamponek netlačte, s pletí zacházejte co nejšetrněji.
3. Při mytí s pomocí čisticích gelů nepoužívejte příliš horkou vodu.
4. Nezapomínejte na ranní čištění pleti.
5. Odličujte se tak dlouho, dokud vatový tampon nezůstane čistý.
6. Zvlášť opatrně zacházejte s velmi jemnou pletí kolem očí.
7. Pleť je nutné čistit i v případě, že nepoužíváte make-up. Nečistoty se vám naopak bez
ochranného filmu (vrstvičky make-upu) dostanou do pleti mnohem hlouběji.
8. Při čištění pleti nezapomínejte ani na krk, případně dekolt. Známky stárnutí se na něm jinak
projeví velmi záhy.
9. Voděodolnou řasenku odstraníte pouze speciálním odličovačem.
10. Při čištění pleti nevynechávejte pleťovou vodu.
11. Nepoužívejte stále stejné přípravky. Vybírejte je vždy podle typu pleti a podle věku (obojí se
v průběhu života mění).
12. Nezapomeňte, že jen čistá pleť může dokonale přijmout a využít účinné látky obsažené v
krémech.

A čím pleť spolehlivě odlíčíte? Inspirujte se v naší fotogaleri:

Reklama