Nedávno jsme si na stránkách našeho magazínu povídali o tanci, tématu právě aktuálním. Doba tanečních je v plném proudu, plesová sezona je na spadnutí. Je na čase probrat šaty. Co říkáte?

ples

Nabízí se otázka. Půjčit, koupit, nebo nechat ušít? Zrovna to řešíme s dcerou, která se chystá na maturitní ples. Shodly jsme se na tom, že nejlepší je šaty půjčit. Není to zrovna levná záležitost. Půjčovné se takřka vyrovná částce za ušití, ale odpadá starost, co s nimi potom?

ples

Kdo by se chtěl dvakrát ukázat ve stejných šatech?

I když i takové výjimky se najdou. Jsem to já. Klidně se hlásím do klubu kovářových kobyl a ševcových žen, co chodily bosy. Ač výtvarnice, návrhářka, obklopená spoustou švadlen, mám jen jedny jediné šaty, které „tahám“ pořád. Ale dlužno dodat, že to nejsou jen tak obyčejné šaty. Je to klenot, který střežím jak oko v hlavě. Nemá je nikdo na světě. A přestože jsou takřka osmdesát let staré (pocházejí z třicátých let), žádné šaty, co jsem měla kdy na sobě, se jim nevyrovnají.

ples

Ale to je jen tak pro zajímavost.

ples

Raději vás zvu na malou přehlídku dlouhých společenských šatů.

Dobrá inspirace, co se nosí. Vybrala byste si? Jak to řešíte vy? Půjčujete si, šijete, nebo kupujete? Podělte se s námi o své názory.