Pokud možno obojí. Boty jsou hned po šatech nejdůležitější věcí, kterou řešíme, když se chystáme na ples. Pro ženy, které rády a dobře tančí, možná ještě důležitější. Vždyť dobrá bota je základ pro elegantní pohyb.

Od plesových bot chceme, aby byly nejen hezké, ale i funkční. Na pořadí se rozhodneme podle toho, co od nich očekáváme. Pokud jdeme na ples jako garde (třeba své dceři/či synovi) na „maturiťák“ nebo inaugurační ples, hodláme spíš korzovat a pozorovat než se aktivně zapojovat do víru tance. V tomto případě si vystačíme s krásnými páskovými sandálky, které můžou mít i volnou patu.

Jsme-li vášnivou milovnicí valčíku, tanga nebo polky, pak jistě víme, že pro nás budou nejvhodnější taneční boty s pevnou patou a volnou špičkou, které nosí profesionálky. Takové botičky vám zaručí nejen ladný pohyb, ale i stabilitu a bezpečí na parketu.

A design?

Možná vás potěším informací, že ty loňské střevíčky zdobené štrasem klidě ještě užijete. Ve společenské obuvi nejsou změny zase tak markantní. Hodně záleží na materiálu a zdobení. Nosí se vše blýskavé, třpytivé a dekorativní. Flitry, štras, metalické povrchy, lurex, ale i lak.

FOTOGALERIE: 6 snímků

Ale jedna zásada platí i v plesové módě

Čím dekorativnější a zdobnější róba, tím jednodušší by měly být boty. U kratších šatů boty zase více vyniknou, takže si na nich můžete dát záležet. K tmavým šatům volte raději tmavší boty. Bílé nevypadají moc hezky a spíš poutají pozornost k parketám sálu než k vaší kráse.

Foto: Cool Boutique a Salamander

Čtěte také:

Reklama