do-textu-kourovky.jpg
Foto: Shutterstock

  • 1. Krok – Základem je správný podklad oka. Potřebovat budete štěteček větší hustoty. Naneste pomocí něj bronzový nebo hnědý stín po celém prostoru očního víčka. Poté vezměte čistý štěteček a důkladně rozmažte okraje stínu. Především nahoře pod obočím. Pokud si nejste jisti jak, napodobujte pohyb stěrače – sem a tam.
  • 2. Krok – Poté použijte zkosený štěteček a naberte tmavý stín. Nezapomeňte lehce oklepat přebytečný nános stínu. Prach z něj by vám mohl poškodit make-up nebo by vám také mohl napadat pod oči a vytvořit tak nepěknou iluzi kruhů z nevyspání. Poté stín naneste do vnějšího koutku a záhybu víčka a následně pod vnější polovinu obočí. Tento tmavší odstín nakonec jemně rozetřete prsty.

  • 3. Krok – U zkoseného štětečku ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát naberete co nejtmavší stín, klidně černý. Naneste stín podél řas spodního víčka, od kraje oka až k jeho středu. Štěteček otřete a zopakujte tento proces s bronzovým stínem, který nanesete od vnitřního koutku až ke středu oka tak, aby se stíny potkaly. Za pomoci vatové tyčinky je rozetřete tak, aby byl mezi oběma stíny přirozený přechod. Pro celkové rozzáření a otevření očí je dobré nanést ještě menší množství světlého stínu do vnitřního koutku oka. Budou pak vypadat větší a více svěží. Posloužit může světlý stín i těsně pod obočím, opticky zvětší celé oční okolí.  
  • 4. Krok – Pokud chcete dramatický vzhled povýšit ještě o jeden level, použijte tenkou černou linku přímo nad linii vašich řas. Pokud se obáváte třesu rukou, vytvořte si nejprve tři tečky podél řas a při aplikaci linky je mějte jako záchytné body. Linka bude dokonalá. Doslova jako podle pravítka.
  • 5. Krok – Nepodceňujte ani řasy a obočí. Obočí můžete učesat pomocí kartáčku k tomu určenému. Řasám udělá dobrou službu prodlužující řasenka. A pokud zrovna nejste majitelkou hustého vějíře řas, není již v dnešní době problém použít jednorázové nalepovací řasy. Jsou dostupné v běžné drogerii, a to v mnoha provedeních a hustotách. 

Zdroj: Rimmel London, Web Dermacol, Youtube tutoriály

Reklama