Kdy jindy si dát opravdu pořádně záležet na líčení, než právě na ples? Vybíráme dokonalé šaty, nezapomeňte proto ani na perfektní make-up. Důkladná příprava se rozhodně vyplatí a vy tak můžete být královnou (nejen) parketu.
Je jasné, že líčení na ples vám nezabere pár minut, ale o trochu více. Výsledek bude ale stát za to. Základem je krásná, hydratovaná a odpočatá pleť a pak už záleží jen na vás, zdali zvolíte výrazné kouřové stíny, dramatickou linku nebo třeba výraznou barvu. Protože, oproti běžnému dennímu líčení, jsou třpytky, syté odstíny nebo nepřehlédnutelné líčení povoleny. To ale samozřejmě neznamená, že musíte dorazit jako kraslice, vše volte s mírou a tak, aby to maximálně vyhovovalo vašemu stylu a osobnosti.
5a7c2a8ca447bobrazek.jpg

Pravidla plesového líčení

  • Říká se, že by líčení mělo ladit s vybraným outfitem. Není tomu nutně tak. To, že zvolíte zelené šaty, neznamená, že musíte mít zelené stíny. Naopak, klidně zvolte barvu, která bude jemným kontrastem. V takovém případě bude vypadat skvěle třeba modrá nebo šedivá.
  • Zvolíte-li výrazně nalíčené oči, zapomeňte na rtěnku v sytých odstínech a raději si namalujte rty v jemných barvách jako je tělová nebo světle růžová. Vhodný je také lesk.
  • Kdo touží po malé změně, co takhle umělé řasy? Ples je na takovou vychytávku jako stvořený.
  • Pokud nejste profík v líčení stínů, doporučujeme nejprve začít právě tímto bodem a teprve poté nanášet make-up.

Tipy na výrazné plesové líčení

Výrazné zelené stíny

Jemné zlaté líčení

Líčení s fialkovými odlesky

Ikonické kouřové oči

Také si přečtěte:

Uložit