Vzhledem k rozmanitosti tohoto druhu není věru jednoduché takového plážového playboye (PP) přesně specifikovat. Výška, barva očí a vlasů není dána přesně stejně jako věk. Obvykle jde o udržovaného jedince, jehož charakteristickým rysem je náklonnost, zvláště intenzivní v době letní dovolené, k ženskému pohlaví.

Zaznamenali jsme ovšem i případy, kdy se jedná o téměř profesionální praxi. Tito se rekrutují z řad domorodců, jimž tato činnost poskytuje vítané rozptýlení. Zřejmě nejpočetnější skupinou jsou seriozní otcové od rodin, kteří na pánské dovolené se svými kamarády ukrývají snubní prsteny a na těch pár týdnů zapomínají na své věrné ženy s dítky. Ke stabilní výzbroji plážového playboye patří sluneční brýle (kromě praktického využití mu slouží především k maskování), dále bermudy, rozhalená košile s havajským vzorem.

Posledně řečený kus oděvu skýtá některým PP elegantní možnost, jak zahalit tělesnou schránu, kterou přes zimu zrovna netýrali každý den v posilovně, a nechat tak alespoň naplno zaznít svůj oslňující intelekt a rozzářit své charisma. Krk PP ve většině případů obepíná silnější zlatý či stříbrný řetěz. Celek efektně korunuje buď vkusný slamáček či sportovněji laděná pokrývka hlavy, něktěří se proti úpalu chrání i baseballovou čepičkou.

Být plážovým playboyem vyžaduje značnou dávku sebevědomí a také dobrou fyzickou kondici. Během svých toulek po pobřeží, kdy si obhlížejí vystavené vnady dívek a žen, denně ujdou i několik desítek kilometrů (obzvláště pokud se nedaří). Bez jejich pomalé, plavné chůze po mořském břehu a jejich pátravých pohledů, jejichž intenzivní smyslný žár nezadrží ani skla jejich tmavých brýlí, by atmosféra v mnoha letoviscích nestála opravdu za nic!

Správný PP ovšem musí být i dobrým psychologem a bystře rozpoznat, kterou z přítomných slunících se dam je možno oslovit nejen bez rizika odmítnutí, ale především bez rizika, že se z oceánu vynoří urostlý svalovec, takto partner dotyčné krasavice. Dámskou pozornost je třeba si patřičně získat, proto PP ovládají množství triků. Obvyklé je pozvání na kávu či drink do nedalekého baru, dále lákavá nabídka procházky po pláži.

Ti sportovněji založení neváhají svést dámu ke společné koupeli ve vlnách, ačkoli se tak vystavují nebezpečí rychlého vyčerpání. Během plavání totiž musí objekt bavit a získat jeho sympatie. Jedním ze skutečně pozoruhodných způsobů zdokumentovaných naším výzkumným týmem byl PP, který oslovil dámu jedoucí na kolečkových bruslích podél pláže se žádostí, aby jela před ním a rozháněla mu tak mušky…

Jak nám řekl jeden PP s dlouholetými zkušenostmi a praxí, vyplatí se oslovit více žen najednou. Prostě být na pláži první, zjistit možnosti a rozložení sil, oslovit pár dam, odejít a nechat, jak se říká, zaseto. A na pár hodin zmizet. Při cestě zpět už jen pomocí rutinních otázek zjistit, kteráže rybka zabrala.

Procento úspěšnosti u této metody je prý vysoké a spokojenost oboustranná. Je třeba ale dodržovat mezi oslovením jednotlivých objektů dostatečnou vzdálenost, aby se dotyčný nezdiskreditoval (zvlášť když dorazí nový turnus). Jak je vidět – při tomto zajímavém koníčku se mužové rozhodně nenudí a mohou při něm uplatnit některé své výjimečné znalosti a dovednosti.  

Reklama