No jasně, že se vůbec nic nestane, když si nezbytné věci na pláž sbalíme do obyčejného batohu. Také jsem to tak dělala. Když jsem byla s kamarádkou a dětmi v Řecku, měly jsme to docela pěkný kousek k moři. Vzdušnou čarou co by kamenem dohodil, takových tři sta metrů, jak psal průvodce. Ale copak máme křídla? Navíc jsme se nechtěly placatit na přecpaném místě v přehlušujícím rytmu disca. Chtěly jsme pěkně tichý plácek bez odpadků, vřískajících harantů a obtěžujících prodavačů čehokoliv. A tak nám nezbývalo než brzy ráno pěkně spakovat jídlo, pití, hračky, knížky, krémy, ručníky... narvat to do batohů, ověsit se lehátky a slunečníky a jako soumaři to táhnout k vodě.
Tam to ještě šlo, neboť jsme byly svěží a plné elánu, ale před polednem jsme se z toho smrtícího žáru uchylovaly do stínu a ploužily se v tom příšerném vedru obtěžkány všemi těmi krámy do chládku kavárny. Cestou jsme se vždycky zastavovaly u plotů luxusních apartmánů a nechávaly se slastně zchladit sprškou samozavlažovacího zařízení.
Kdybyste nás viděli! Pohled srdceryvný a vždycky jsem si v duchu říkala: „Káčo, máš to zapotřebí, nebylo by ti líp v chládku kamenné chalupy v podkrkonoší?"

Ale přesto na ty časy ráda vzpomínám a vždycky, když je řeč o plážových taškách a osuškách ladících se slunečníky a plavkami, se mi vybaví ta strastiplná dennodenní štrapáce na pláž v Řecku.


Teď už bych si dokázala vychutnat pohodlí a eleganci plážových doplňků. Také by se mi líbily velké barevné kabely, heboučké osušky a hedvábná parea, ale zase na druhou stranu, lepší dovolenou vám stejně nezaručí. Ale můžou vám třeba zvednout sebevědomí, udělat radost nebo zpříjemnit chvíle strávené u vody.
Co si o tom myslíte, milé ženy-in?


Máte speciální plážovou výbavu?
Ladí vám plavky s osuškou?
A co slunečník, klobouček nebo pareo?
Nosíte to v plážové kabele?
Nebo je vám to fuk?
Napište.