Objevte kouzlo orientu: Turecko čeká na vaši návštěvu!

Dovolte nám představit destinaci Turecko Side. Nachází se asi 75 kilometrů od Antalye. To je město na pobřeží Středozemního moře, konkrétně na Turecké riviéře. Očekávejte hezké pláže, římské památky a kouzelné pohoří Taurus, které se rozprostírá v okolí.

6481a656273fbobrazek.png
Zdroj obrázku: Andrew Buckin / Shutterstock.com

No jo, ale které pláže tedy navštívit?

Možná vás nejdříve zajímá, jaké počasí v tureckém Side očekávat. Obecně platí, že nejteplejší je červenec a srpen. I v jiných měsících se ale dočkáte hřejivých dnů – teplota vzduchu se tu obecně pohybuje okolo 25 až 30 °C.
 
Západní pláž v Side je známá svou čistotou a hlavně délkou. Očekávejte asi 2 kilometry dlouhé písečné zázemí – ideální pro koupání i sportovní aktivity. Voda je křišťálově čistá a v některých místech i poměrně mělká. Tím se otevírá skvělá možnost pro rodinnou dovolenou v Turecku, kde si bez obav užije koupání v moři celá posádka.
 
Pro soukromí a možná i trochu romantiky ve dvou se vydejte na východní pláž. Kouzelnou scenérii totiž vytváří antické zříceniny, které leží v její blízkosti.

A co když nechci do Side?

V pořádku! Mrkněme se spolu i na jiné pláže v Turecku. Nejvyhlášenější je rozhodně Kleopatřina, která se takto jmenuje právě kvůli samotné královně. Mimořádně jemný písek je možná to, co ji tak okouzlilo. A vás nadchne taky. Za zmínku stojí i pláž Lara, která se pyšní tmavou barvou a kamínky. Obě najdete u Turecké riviéry.
 
Jednou z nejkrásnějších pláží na světě je turecká modrá laguna Ölüdeniz na Egejské riviéře. Hledejte ji cca 15 kilometrů od města Fethiye, navíc příhodně u národního parku, který si můžete rovnou prohlédnout. A jestli chcete zkusit třeba paragliding nebo jachting, udělejte to právě tady. Nevynechejte ani výlet lodí k vodopádům.
 
Ještě magičtější je pak Motýlí pláž, schovávající se v panenském prostředí přírodní rezervace, kde žijí naprosto úchvatní motýli.
 
Tak teď už zbývá jen si sbalit, najít si výhodnou dovolenou v Turecku a užít si skvělé léto u moře.

Reklama