Nicméně nejdřív si řekněme, proč právě sem? Jinými slovy - jaké jsou přednosti koupání na ostrově Mauricius?
5e132df859b62obrazek.png
Tak především: vlny Indického oceánu jsou v této tropické oblasti příjemně teplé, téměř po celý rok se teplota vody pohybuje mezi 26 až 29 °C. To za prvé.

Za druhé - ostrov je kolem dokola chráněn korálovými útesy. To umožňuje koupat se bez obav z toho, že by se ve vodě poblíž vás mohli objevit velcí mořští dravci. Přes korálový útes se nedostanou.

Za třetí - téměř každá pláž je zde obklopená buď řadou palem, nebo přesličníkovým hájem. Tyto porosty tvoří vítaný stín pro každého milovníka celodenního koupání a šnorchlování.

A k tomu všemu ještě - ostrov Mauricius není velký, pokud si tam pronajmete auto, můžete se z jednoho konce na druhý pohodlně přepravit za necelé dvě hodinky. To vám umožní téměř každý den vaší dovolené vyzkoušet jinou písčitou pláž v jiné lokalitě, pokaždé s jiným úchvatným zážitkem.

Takže - pokud existuje nějaký důvod, zamilovat se do tohoto ostrova uprostřed Indického oceánu, pak tou první příčinou zcela jistě jsou pláže. Je jich tu celá řada, jedna lepší než druhá. Podívejme se podrobně na nejhezčí z nich…

TIP: Vydejte se na dovolenou na Mauricius a poznejte neuvěřitelné pláže na vlastní kůži. Vybrat si můžete z celé řady pobytových zájezdů.

Flic en Flac
5e132e2b3eaa8obrazek.png

Proslulá a ve všech průvodcích zmiňovaná je pláž Flic en Flac. Je více jak čtyři kilometry dlouhá. Zkušení cestovatelé tvrdí, že je jedna z nejkrásnějších v Indickém oceánu vůbec! Podél ní rostou přesličníky, tvořící příjemně stinná místa. Chodit zde budete po bílém, velice jemném písku, obdivovat tu můžete azurově zbarvenou mořskou vodu a také asi nejkrásnější výhled na okolí ze všech pláží na Mauriciu. Korálový útes není daleko od břehu, proto je tu velmi mnoho menších rybek, šnorchlovat je možné celé hodiny a pořád něco objevujete v podmořském světě. Nedaleko Flic en Flac se nalézá celá řada restaurací. Na samotné pláži narazíte na stánky s občerstvením. Kousek odsud je pak velký supermarket s potravinami, kde je možné pořídit i větší nákup.

Trou aux Biches

Z téhle pláže se vám nikdy nebude chtít odcházet! Vstup do moře je doslova ideální – ani příliš příkrý, ani přehnaně pozvolný, mořské dno je písečné, voda čistá, průzračná, pláž je dlouhá, po celé délce písčitá, někde trochu úzká, ale vzhledem k délce, místa je tu pro všechny dost. Je obklopena palmovým hájem. O zábavu je tu také postaráno: je možné si objednat parasailing, jízdu na banánu přes vlny, dokonce i krátký výlet na rychlém člunu.

A nakonec to hlavní lákadlo: nedaleko od břehu Trou aux Biches se vyskytují velké mořské želvy. Je možné si tu objednat člun, zajet až k nim a zaplavat si v moři společně s těmito zvířaty. Majitelé člunů čekají přímo na pláži. Většinou požadují 600 až 1000 rupií za cestu k želvám a zpět (cca 100 až 180 Kč). Zdatnější plavci mohou k želví části pobřeží i samostatně doplavat.

Želvy se tu vyskytují stále, místní je tu totiž speciálně krmí, aby si tato zvířata nehledala jiné úseky.

Pointe aux Piments
5e132e45e5b58obrazek.png

Nejlepší volba pro romantiky! Tato pět kilometrů dlouhá pláž obsahuje několik krásných romantických zátok. Místní druhová rozmanitost podmořské fauny i flóry dala vzniknout prvnímu mořskému národnímu parku na ostrově. Pro milovníky pozorování mořských živočichů jednoznačně ideální volba. Sledovat obyvatele podmořského světa tu můžete donekonečna. V moři je zde totiž křišťálově čistá voda.
A pokud milujete dlouhé procházky podél moře za soumraku a poklidnou atmosféru podkreslenou šuměním vln, pak je tato pláž pro vás určitě tím pravým místem.

Blue Bay

Vynikající podmínky pro surfování! Právě tady je totiž stabilní vítr v každém ročním období a také trochu větší vlny, proto je toto místo ideální pro windsurfing a kitesurfing. Jestliže rádi sportujete, zvolte Blue Bay.
5e132e88694b7obrazek.png

Pláž Blue Bay tvoří dvě části – veřejná část pro koupání a pak část pláže, která je dělena moly vystupujícími směrem do moře, ty vesměs vedou od místních hotelů a penzionů. U veřejné části pláže je zadarmo parkování, jsou tam zdarma i toalety a sprcha. V nedalekém městečku narazíte na příjemné malé obchůdky s potravinami, na řadu restaurací i půjčovnu aut.

Divoké, osamělé, malé pláže

Je jich zde poměrně dost, je k nim však složitý přístup. Počítejte proto s tím, že auto budete muset většinou zaparkovat daleko od pobřeží. Odměnou vám ale bude naprosté soukromí a neopakovatelná romantika.

Pokud se zeptáte místních, nebo v hotelové recepci, dvě nebo tři osamělé divoké pláže vám jistě rádi poradí. Jsou to krásná místa, na některých z nich hotely pořádají dokonce svatební obřady.

Další informace…
5e132e605e5fcobrazek.png

Co ještě dodat?

1) třeba to, že žraloků se na Mauriciu bát nemusíte, nedostanou se totiž přes korálové útesy. Přesto se snažte být při šnorchlování obezřetní. V mělkých a teplých částech u břehu, se někdy může vyhřívat odranec smrtící (stonefish). Je k nerozeznání podobný od šedého kamene ležícího v písku. Má na zádech ostny, v nichž se nachází neurotoxin. Pro člověka je nebezpečné se těchto ostnů dotýkat. Pokud tuto rybu uvidíte, raději jděte, popřípadě plavte jiným směrem.

2) veškerá voda, limonády a koktejly z ní, jsou na Mauriciu nezávadné. Nemusíte se bát, že by vám zdejší nápoje způsobily průjmy. Takže si můžete i na veřejných plážích v klidu zakoupit u stánku i tekuté občerstvení. Velká výhoda, na rozdíl od některých jiných tropických zemí.

3) malárie zde naštěstí už není, podařilo se zde totiž vysušit bažinaté části ostrova a komáři, které nemoc přenášejí, se na ostrově již po více jak pětatřicet let nevyskytují.

4) šťastné a spokojené koupání na těch nejlepších mauricijských plážích vám zajistí CK Go 2

Reklama