Když se řekne slovo dovolená, většina si představí poklidně strávených pár dní, kdy vypne a užívá si sladké nicnedělání. Jenže to nesmíte vyrazit na jednu z nejrušnějších pláží světa, a tou je Zrće beach na ostrově Pag v Chorvatsku.

Už dlouho jsem plánovala svou dovolenou a cíl byl jasný, nějaké pěkné místečko, nejlépe exotika, kde nebudu nic dělat, jen se opalovat a relaxovat na pláži. Jenže čím více se blížil termín dovolené, mé plány se začaly měnit. Místo Kapverd, které byly původně v plánu, jsme se rozhodli pro Řecko, a pár dní předtím, než jsme měly jít s holkami do cestovky a koupit zájezd, bylo vše zase jinak.

Sešli jsme se našimi kamarády, kteří se vrátili právě z Chorvatska, kde navštívili párty pláž Zrće. Byli naprosto nadšení, a to tam jezdí již druhým rokem, vyprávěli nám a my se vyptávaly. Pak nás napadlo se jen informativně zeptat na podrobnosti, jak dlouho se tam jede, kolik vyjde benzín, jak s ubytováním atd. Po pár minutách bylo rozhodnuto, vyrážíme do Chorvatsko, tohle si prostě nemůžeme nechat ujít!

af

Cesta tam byla příšerná, tedy alespoň pro mě… V Záhřebu jsem měla pocit, že už další čas v autě prostě nevydržím, a to nás čekala ještě cca tříhodinová cesta. Když jsme konečně dorazili na ostrov Pag, tak jsme zastavili na krásné vyhlídce, kde jsme se pokochali výhledem, dali si svačinku v podobě klasiky - řízků a jeli dále. Konečně jsme se dostali na místo určení do Chorvatské Novalje.

dsf

Po ubytování a vybalení věcí jsme si samozřejmě nemohli odpustit návštěvu pláže, kterou jsme měli přímo u naší vilky. Musím uznat, že krásnější moře jsem snad neviděla. Voda byla až neuvěřitelně čistá, kamínky na pláži byly malinké, tudíž přístup do moře nebyl tak bolestivý, jako tomu v Chorvatsku bývá, pokud nemáte obutí do vody. Chvilku jsme si odpočinuli a jeli jsme se podívat na onu proslulou Zrće pláž, byla jsem hodně zvědavá, jelikož snad všichni moji přátelé zde již byli, stále se sem vracejí, klidně i několikrát za léto.

asf

DF

FAS

Pláž přímo vybízí k tomu se odvázat.

To, že se blížíme k párty pláži, bylo slyšet již na kilometry daleko. Když jsme přišli na začátek pláže, zůstala jsem v úžas stát; to, co jsem viděla, mě dostalo. Pláž narvaná k prasknutí, dunící muzika, která vás vábí k tanci, stánky s dárkovými předměty, restaurace na každém pátém kroku, posilovna, tetovací salon, ale co bylo úplně nejlepší, ty kluby! Nachází se zde hned několik klubů, kde se tančí od rána přes odpoledne, večer až opět do rána. Ty byly narvané k prasknutí a bylo téměř nemožné se sem dostat. Poté, co jsme prošli dva nejznámější kluby, pováleli se na pláži a koupili si místní kšiltovky na památku, jsme vyrazili se připravit na večer. Protože prý večer to zde má tu nejlepší atmosféru... no, uvidíme!

as

asd

asd

Takový „mejdan“ jsem ještě nezažila.

Kolem jedenácté večer jsme se vrátili na místo činu a já opět nevěřila vlastním očím, byla to vážně jízda! Hromady mladých cizinců, kteří se zde bavili na maximum, muzika hrála na plné pecky, všude plno reflektorů a sexy slečny v titěrných oblečcích, které vábily kolemjdoucí na vstup do jednoho z tamních klubů. Když jsem se rozhlédla kolem sebe, viděla jsem lidi souložící, zvracící, brečící, jelikož byli okradení, ale i ty, z kterých tekla krev, jelikož dostali po ústech--- chvilku jsem přemýšlela, jestli se mi tohle jen nezdá!
Pak jsme zavítali do jednoho z nejznámějších klubů Noe. Celkem mě překvapilo, že ceny nebyly nikterak vysoké, ženy měly vstup zdarma, muži platili 50 kun, což není mnoho, a i drinky byly za přijatelné ceny. Ta atmosféra zde byla famózní, tančilo se všude, místní tanečníci a tanečnice byli oděni do různých kostýmků, lidé se prostě bavili, a to na maximum. I my si to zde užívali na plný plyn, a to do brzkých ranních hodin, kdy jsme stihli projít ještě pár podniků. Znaveni, s bolavýma nohama, ale nadšení jsme odcházeli domů.

Na toto místo stále myslím a všem v živých barvách vyprávím, protože kdo nezažil, nepochopí. Zrće beach rozhodně stojí na návštěvu. Přijdou si zde na své všichni, kteří se chtějí bavit a zažít něco, co jinde asi nezažijí. Vždyť život se má žít, a ne jen přežívat…

Zde pro ukázku video, jak to na pláži normálně chodí...