Světové celebrity nám už nějakou dobu předvádějí, že plavky nejsou odsouzené pouze k tomu, aby v šuplíku čekaly, až je vytáhnete k vodě. Mohou se totiž stát i součástí neformálních outfitů do parných dní.

S jarem a létem jsou neodmyslitelně spjaté také nejrůznější hudební festivaly, které snad letos proběhnou podle plánu. A právě ty jsou ideální příležitostí zakomponovat do outfitu plavky. Festivalová móda je velmi hravá, neomezená hranicemi a při tanci na sluníčku toho chce mít člověk na sobě co nejméně. A když vás navíc přijedou pokropit hasiči, jsou plavky ideální volbou. Ale nejen na festival. S čím vším se dají plavky nosit?

S džínovou sukní

Všech těchto výhod je si vědoma například modelka Olivia Culpo. Na letošním ročníku hudebního festivalu Coachella se objevila v pastelově fialovém vršku od plavek s předním překřížením. Ten doplnila džínovou minisukní, maličkou kabelkou a duhovým svetříkem. Na nohy si obula bílé kovbojské boty. Vzhledem k barvě a venkovní teplotě sice nebyly moc praktické, ale vypadaly stylově. A praktičnost jde zkrátka v módě mnohdy stranou.

profimedia-0683656110.jpg
Foto: Profimedia

Ke kalhotám s vysokým pasem

Inspirací může být i modelka Kendall Jenner, která se takto procházela po Miami. Pokud se na to necítíte, nemusíte volit zrovna podobnou barevnou kombinaci, ale můžete se držet více při zemi. Každopádně vršek od plavek vypadá skvěle s kalhotami s vysokým pasem a s rozepnutou volnější košilí. Modelka v tomto případě zvolila k bílým kalhotám oranžový top, zelenou vzorovanou košili a chlupatou oranžovou kabelku. Skvěle by ale vypadala třeba jen bílá košile s bílými kalhotami a pod ní výrazněji barevný vršek od plavek. K tomu je následně možné barevně sladit i kabelku a parádní outfit je na světě.

 profimedia-0486788528.jpg
Foto: Profimedia

K zajímavému vršku od plavek, který upoutá střihem i barvou, můžete zvolit i jednoduché černé kalhoty. Opět budou lepší ty s vyšším pasem, které působí elegantnějším dojmem. Modelka Gigi Hadid ještě výsledný look vyšperkovala botami na vyšším podpatku.

profimedia-0284229383.jpg
Foto: Profimedia

K šortkám

Nejen vršek od plavek, ale také jednodílný model se může stát základem outfitu. Jednodílné plavky v podstatě simulují body, ale můžete se v nich zastavit na pláži nebo po příchodu domů hned skočit do bazénu. Klasická je kombinace s džínovými šortkami. Herečka a zpěvačka Selena Gomez byla před několika lety viděna v New Yorku v bílých jednodílných plavkách a šortkách s výrazným páskem. K tomu si vzala zlaté sáčko se vzorem, které ležérně přehodila přes ramena, oranžovou kabelku a žluté kotníčkové boty.  

628602ef2dffcprofimedia-0250752338.jpg
Foto: Profimedia

Milovnicí tohoto trendu je také zpěvačka Rihanna. Ta při návštěvě svého rodného Barbadosu (když ještě nebyla těhotná) sáhla po zeleném topu a džínových šortkách. K tomu si oblékla lehoučký zelený svetřík až na zem. Nešlo o outfit na pláž, ale do baru, kde to zpěvačka pořádně rozjela.

6286033181fa2profimedia-0429141030.jpg
Foto: Profimedia

Ke kalhotám a saku

Na další fotce je opět v hlavní roli modelka Gigi Hadid. Tentokrát nejde o její vlastní outfit, ale o elegantní model z přehlídky Brandon Maxwell pro letošní jaro a léto. Lesklé kalhoty a sáčko jsou doplněné stejně barevným bikiny topem. Skvělá varianta, u které můžete top v případě potřeby schovat tím, že si zapnete sako.

profimedia-0631843309.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: autorka článku, Glamour Magazine, Profimedia, Daily Mail, Teen Vogue

Čtěte také:

Reklama