to jsou nezbytnosti, bez kterých se u vody neobejde naše čtenářka s nickem Iva.K. Co ji k tomu vede, se dočtete v jejím příspěvku, který nám poslala k dnešnímu tématu

Přeji krásný den se sluníčkem a u vody.

K vodě nosím už několik let stejný stejnokroj. Moje oblíbené plavky a šaty na ramínka, která jsou v mžiku vysvlečená i oblečená. S dětmi je to skoro nutnost. Jednak při frontě na třetí zmrzlinu a jedny hranolky si nechci nechat okukovat své bříško. Už se nedá mluvit ani o špecích, ale o třetím měsíci. A otázky typu, kdy to čekáte, mě už začínají štvát:-) Nečekám, pouze jsem ještě neshodila to, co mi můj nejmenší svišť po porodu zanechal. Takže šaty na ramínka bez pasu a s vzorem velkých růží, odvede pozornost jinak zvědavých očí.

Jako druhá nutnost jsou pro mne křížovky. Neustále musím něčím zaměstnávat mozek. A raději ho zaměstnávám nad křížovkama, než pořváváním na děti. Tam nechoď, neber to, vylij to, do velkého bazénu nesmíš. Jako by ty maminky neměly co jiného na práci, než věčně okřikovat své děti. Oni si stejně udělají, co chtějí a rodičovské příkazy plní přesně naopak. Takže, když nejde o život, tak to neřeším. Nevím, jak to budu letos zvládat s křížovkou, protože můj nejmenší svišť vodu miluje a asi budu neustále v dětském bazénu do půl pasu ponořená a neustále ve střehu, jestli po nás někdo nevystříkne. I když na to si stačí Tomík sám. Po každodenním rituálu koupání vytírám obvykle celou kuchyň.

No a protože jsem zrzka, dcera blondýna a malý by na sluníčko jít vůbec neměl, tak musím kupovat opalovací krémy faktoru 50+ a mazat a mazat. Nikdy se neopálím, vždy zčervenám a vysvleču se z kůže. Za ty roky se mi opálil jen obličej a dekolt, zbytek těla by mohl ve tmě svítit, jak je bílý. Nic s tím nenadělám. U nás na koupališti je vždycky narváno a plno dětí a řevu. Tak letošní prázdniny strávíme na lehátku u Harty. Jsou tam klidné zátoky, ideální pro sviště jako náš Tomík. Když se unaví koupáním, může si v klidu spát v kočárku a já se projedu zase na loďce s dcerou. To se pak nemusím ani schovávat do šatů a užít si vody jen v plavkách. Ve vodě i na suchu.

Mějte se krásně a nespalte se :-)

Iva K.

Milá Ivo.K, jde o to, jestli vám vadí, že jste bílá, nebo ne. Pokud ano, zkuste samoopalovací krém, ale nevím, jestli funguje i na typy jako jste vy. Jinak vám přeju, abyste si užívala léta i bez opalování.

Jak jste na tom s opalováním a plavkami vy, milé ženy-in? Napíše ještě některá z vás, bez čeho se u vody neobejde? Kam se letos chystáte na dovolenou, jestli k moři, nebo českým vodám?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama