plavky.jpgFoto: Shutterstock

Při nákupu plavek je dobré vzít v potaz i použitý materiál. Důkladné zpracování je totiž důležitým předpokladem, aby plavky vydržely déle než jednu sezonu. Dnes už ale můžete vybírat i podle technologií. Věděli jste, že existují plavky s ochranným faktorem proti slunci?
 
Geometrie a průstřihy
Stačí přidat červenou rtěnku a široký klobouk a proměníte se ve filmovou hvězdu. Přesně tak působí plavky s asymetrickým střihem nebo s průstřihy. Pokud si vyberete plavky vcelku, chytře odvedete pozornost například od většího bříška.

plav.jpgAbout You 1579 Kč / Astratex 869 Kč / Etam 1099 Kč

Nápaditý vršek
Zvlášť pokud máte menší poprsí, vybírejte si plavky, které mají zdobený vrchní díl. Mohou to být nápaditě řešená ramínka, volánky, ale třeba i mašle či uzly. Módní geometrické vzory tomu jedině nahrávají.

horejske.jpgEtam 819 Kč / Astratex 1199 Kč / Abou You 1579 Kč

Chytré lemování
Jestli naopak chcete poprsí opticky zmenšit, vybírejte vršek složený ze dvou barev či vzorů. Odlišné lemování lze chytře využít i u spodního dílu - bříško s ním vypadá menší, boky užší.

lem.jpgCalzedonia 1200 Kč / Astratex 1409 Kč / Etam 469 Kč

Tmavý spodní díl
Pokud máte hýždě větší než Kim Kardashian, pořád to neznamená, že je máte schovávat. Ostatně i ona je pyšně ukazuje. Tanga raději odložte (ostatně ani na modelkách nevypadají úplně vkusně), ale spíš než kalhotky s nohavičkou volte klasický střih. Může mít třeba vyšší pas, ale vykrojení se nebojte. Mnohem lepší je zvolit černou barvu oproti barevnému či vzorovanému vršku - zkrátka chytře odveďte pozornost.

cerny.jpgAbout You 1579 Kč / Astratex 899 Kč / About You 1449 Kč

Barevná geometrie
Anglicky se tomu říká colorblocking. Vezmete několik pestrých barev, které k sobě zdánlivě neladí, a dáte je hned vedle sebe. Trend plný barevných kontrastů a geometrických tvarů skvěle funguje, i co se plavek týče. Vždyť kdy jindy než v létě jsou povoleny bláznivé kombinace, a to v jakémkoli věku.

gtert.jpgAbout You 1329 Kč / Astratex 1648 Kč / Etam 1099 Kč

Reklama