a0e205e3c04d0-shutterstock-211777729.jpg
Foto: Shutterstock

Nesnášíte, když máte po dovolené na těle opálené plavky, obzvláště pak třeba ramínka, která v některých šatech těžko zaryjete? Na sociálních sítích začalo být populární zdánlivě důmyslné řešení – plavky „Tan-through“. Značky jako Sunnie Swim, Bare Swimwear či  Solthruwear tvrdí, že síťovina jejich plavek propouští UV paprsky a vytváří rovnoměrné opálení. Ovšem podle recenzí těch, kteří si je koupili a nedostali za reklamu zaplaceno, plavky nefungují a zkrátka se pod nimi neopálíte.

Největší problém byl na krajních lemech. Některé tiktokerky, jako například Amanda Adams, ukazovaly, že se plavky neopálily přesně tam, kde byl tlustý lem, což bylo ještě divnější, než když se vám neopálí tělo v celé části plavek. I tiktokerka Jenni Lin ukázala, jak má vidět pod plavkami opálení. 

Další dívka zase ukazuje na problém, že jsou plavky příliš průsvitné, jelikož jsou z velké části vyrobeny ze síťoviny.  Když plavky ukazuje ve videu, má pod nimi vycpávky na prsou, aby jí nebyly vidět bradavky. To už rovnou mohou ženy na pláži chodit nahé a opálí se lépe. 

Další značkou, která se na trhu objevila s plavkami, které slibují, že se přes ně opálíte, je True Tone. „True Tone Swim jsou špičkové opalovací bikiny, které byly vědecky vyvinuty tak, aby byly stále měkké, pružné a lichotivé. Filtrují většinu UV-B paprsků a zároveň propouští opalovací UV-A paprsky,“ lákají na svém webu zákazníky.

Bohužel i tentokrát se na internetu objevuje řada recenzí, které si stěžují nejen na špatná zákaznický servis značky, ale také na průhlednost plavek a viditelnost opálení. „Vzhledem k tomu, že jsou ve skutečnosti velmi drahé, stále vytváří opálené linie. Top je zcela průhledný, takže ho neplánujte nosit na veřejnosti. Vyhozené peníze,“ píše jedna z recenzentek na webu Reviews ke značce True Tone Swim. „Velikost je docela mimo, plavky jsou průhledné a přesto jsou opálené linie velmi viditelné. Jedinou výhodou materiálu je, že rychle schne,“ uvádí další.

Na webu Trustpilot s recenzemi různých značek má dokonce značka True Tone Swim hodnocení jen 2,8. „Materiál je velmi průhledný, a přesto jsou opálené linie téměř tak viditelné jako u běžných plavek,“ stojí v jedné z recenzí a další uvádí: „Plavky by měly být navrženy tak, aby propouštěly sluneční světlo, takže vám mají být vidět jen malé nebo žádné rozdíly v opálení pod plavkami, ale to rozhodně není tento případ.“

„Neztrácejte peníze,“ upozorňuje pak na svém TikToku také tvůrkyně Diana Zoel a poukázala na své opálené linie, když měla na sobě jedny z takových bikin. Tvrdí, že také věřila recenzím na TikToku, které viděla v některých videích, ale všechny byly podle ní sponzorované. Další uživatelky sociální sítě jí pod jejím videem děkují, že díky ní ušetřili peníze, protože o koupi plavek přemýšlely.

Magazín Health pak také varuje, že pokud takové plavky budete chtít vyzkoušet, neměli byste se pod nimi zapomínat namazat. Jinak zvyšujete riziko spálení a poškození kůže z dlouhodobého hlediska. „Síťované nebo průhledné oblečení umožňuje, aby se k pokožce dostalo více UV paprsků, čímž se zvyšuje vystavení slunci a riziko poškození kůže," řekla pro Health Shoshana Marmon, docentka dermatologie z New York Medical College.

4137112e43543-shutterstock-1163320264.jpg
Foto: Shutterstock

Zdroje: TikTok/Diana Zoel, TikTok/Amanda adams, TikTok/.jennilin, Shoshana Marmon, Health, Reviews, Trustpilot