Milá redakce a ženy-in,

otázka „plavky či bez plavek" mi vždycky připadala k smíchu. Když se na takové bikinky podíváte, co to vlastně je? Dvě tkaničky a mrňavý kousek látky, který je navíc natolik tenký a elastický, že zvláště po namočení spíš zdůrazňuje než skrývá. Plavky jsou snad nejjasnější důkaz pokrytectví naší společnosti, jaký si můžete vůbec představit. Názor, že nějak vylepší postavu, je podle mě taky scestný. Když má někdo velký zadek nebo malá prsa, plavky to neschovají.
Kdyby bylo víc míst, kde je možné se koupat bez nich a bez toho, aby na vás všichni divně zírali (případně aniž by na vás zavolali policajty), vůbec bych za ten zbytečný kousek textilu nevyhazovala peníze. Bohužel, takhle jsem aspoň občas nucená to na sebe vzít, rozhodně si ale nekupuju každý rok nové a neutrácím za ně tisíce.

Stejné je to s rozdílem mezi prádlem a plavkami. V podprsence byste určitě žádná nevylezla, ale jakmile je ten kousek prádla z jiného materiálu, nemá kraječku a jinak se zapíná, najednou to není vůbec žádný problém. Je to tak, všichni jsme otroci falešné morálky, prudérnosti nebo jak to nazvat. Z nudapláží se dělá kdovíjaká exotika, přitom je to ta nejpřirozenější věc na světě, koupat se nahý. Ale takoví už jsou lidi, že si vždycky dělají problémy tam, kde nejsou. Vsadím se, že existují kultury, kde klidně chodí s nahými zadky, zase jim ale hrozně vadí, když jsou lidem vidět třeba uši nebo pupík. Je to jen věc zvyku.

Srdečně zdraví čtenářka Velbloudice


Milá Velbloudice, promluvila jste tady (dosti rázně :-)) za jednu poměrně velkou, ale přece jen výrazně menšinovou názorovou skupinu lidí. O tom, jestli je potřeba přikrývat genitálie jen zbytečná prudérnost, nebo jestli má hlubší příčiny, by se dalo dlouze diskutovat, a do hry by určitě vstupovala spousta náboženských, kulturních, hygienických i estetických faktorů. Tady to asi nerozsekneme, ale pobavit se o tom můžeme. Už se těším na adrese redakce@zena-in.cz 
Reklama