Aktivní každý den. Bez výmluv

shutterstock-718974268.jpg

Některé ženy rády tvrdí, že pro hubnutí stačí pouze poupravený jídelníček. To ale nestačí. Pokud chcete své tělo zpevnit a získat ladnější křivky, fyzickým aktivitám se zkrátka nevyhnete. Začněte svůj den nakopávací čtvrthodinkou jógy, díky které nejen nastartujete metabolismus, ale získáte i více energie do rutinních činností. Jenom protažení a procházky ale zázraky neudělají. „Pokud chcete účinně pálit tuky a dodat tělu pevnější tvary, zařaďte do každodenních aktivit cvičení HIIT. Jde o vysoce intenzivní trénink prováděný v intervalech, kterému stačí věnovat 15 – 30 minut denně. Díky vysoké spotřebě energie a nadměrně zrychlenému metabolismu bude tělo pálit tuky dokonce několik hodin po skončení tréninku,“ vysvětluje Samantha Clayton z Herbalife. Hlavní myšlenka HIIT cvičení spočívá ve střídání velké a minimální zátěže, kterou můžete aplikovat na jakýkoliv pohyb.

Výzva expertky: Venkovní trénink
„Využijte sluncem zalitých dnů a vyběhněte do parku. Začátečníkům doporučuji provádět 15 sekund sprintu a 30 sekund chůze, opakovat po dobu 20 minut a po každém tréninku se důkladně protáhnout. Postupně můžete navyšovat dobu sprintů a snižovat dobu odpočinku,“ radí Samantha.
Pokud ovšem nejste fanouškem běhání a cvičení před lidmi, zkuste tuto sestavu o čtyřech cvicích, kterou můžete provádět v pohodlí domova: kliky, dřepy, sklapovačky a angličáky. Každý cvik by měl být prováděn intenzivně po dobu 25 sekund, po kterém vždy následuje 10 sekund pauza. Opakujte stále dokola po dobu 20 minut.

Už žádné drinky!

shutterstock-585032281.jpg

Pitný režim je nesmírně důležitý nejen pro podporu správné funkce organismu, ale i hubnutí. Musíte ale volit ty správné tekutiny. Pokud ve vašem příjmu převažují slazené limonády a míchané koktejly, je pravý čas to změnit. S návratem teplých dnů se totiž zvyšuje touha po posezení s přáteli na venkovních zahrádkách restaurací a barů. Pokud ale opravdu stojíte o zdokonalení postavy, měla byste dát sladkým koktejlům sbohem. „Velmi oblíbenými míchanými nápoji jsou Mojito, Gintonic a Aperol Spritz. Všechny tyto drinky jsou prezentovány jako nízkokalorická alternativa k tvrdému alkoholu, ale nenechte se zmást. Každý ze zmíněných nápojů obsahuje přes 30 gramů cukru na jednu sklenici! Když vezmete v potaz, kolik těchto drinků vypijete během večera, dostanete do těla minimálně dvojnásobek jeho doporučené denní dávky,“ varuje expertka Samantha Clayton.

Výzva expertky: Měsíc na vodě
„Postavte se výzvě čelem a překonejte svou touhu po ochucených nápojích. Po dobu jednoho měsíce doplňujte tekutiny pouze neperlivou vodou, které by nemělo být méně než dva litry, a neslazenými zelenými a bylinnými čaji. Vodu můžete dochutit citronovou šťávou a svěží mátou, díky čemuž se nejen hydratujete, ale dodáte tělu prospěšné antioxidanty. Po dodržení výzvy by vám měla přirozeně klesnout chuť po sladkých nápojích a je velmi pravděpodobné, že po nich sáhnete zcela výjimečně,“ zdůrazňuje Samantha.

Vytrvat a nepolevovat

shutterstock-521732329.jpg

To, co bylo zanedbáváno v posledních měsících, či dokonce letech, samozřejmě nejde dohnat ze dne na den. Pokud ale svou proměnu berete vážně, měla byste si stanovit nejen dlouhodobé, ale především reálně dosažitelné cíle. I přes výrazné změny dosavadního životního stylu nemůžete očekávat úbytek 10 kilogramů za týden.
„Svým klientkám radím provést nafocení, vážení a měření celého těla před prvním dnem změny režimu. Po celou dobu proměny byste se neměla stresovat čísly na váze a přílišným prohlížením se v zrcadle. Ideálně zkontrolujte své míry po delším časovém odstupu. Když porovnáte své fotky a míry po 30denním úsilí, uvidíte výraznější změny, než kdybyste se zkoumala každý den. I díky tomu budete více motivovaná nepřestat a pokračovat v cestě za vysněnou postavou nejen do plavek,“ radí Samantha.

Výzva expertky: Mějte přehled
„Abyste se naučila lépe vnímat své tělo a jeho potřeby, denně si zapisujte vše, co jste snědla, a jaké fyzické aktivity jste vykonala. Zejména začátky bývají těžké a mnoho lidí se po čase vzdá i přes počáteční motivaci. Díky dennímu zapisování všech aktivit a jídelníčku získáte přehled o vývoji kondice a o způsobu stravování, a tím se snáze udržíte na cestě za vysněnou postavou. Navíc pomůžete předejít negativním myšlenkám, které mají za následek návrat do starých kolejí. Přeci byste nezahodila to, co si tolik přejete,“ uzavírá Samantha.

Uložit

Reklama