Plastové a gumové boty už dávno nepatří jen k bazénům a na pláž, ale našly si své místo i na ulici. A dlužno dodat, že mají spoustu fanynek. Plastové boty jsou pestré, dost toho vydrží a k létu se skvěle hodí.

Když se řekne plastové boty, tak se většině z nás vybaví boty do vody. Ano i to je jedna z možností, kam takové boty vzít. Ale zdaleka už ne poslední. Plastové boty směle konkurují materiálům, jako je textil a kůže.  Jen si vzpomeňte na záplavu „žu-žu bot, jak jsem si sama nazvala obludnost s krokodýlem ve znaku, jejich čínská imitace doslova zaplevelila naše botníky. Tyhle boty nosí hlavně na vesnicích i muži. Brrr!

Pryč od nich. Teď mám na mysli boty, které svým tvarem opravdu boty připomínají, navíc hýří barvičkami a jsou dobrou alternativou k prázdninovému outfitu.

Pokud namítáte, že se v nich potí nohy, tak vás mohu ubezpečit, že v některých modelech vůbec, v jiných stejně jako v ostatních botách. Pokud zakoupíte originál, pak máte záruku, že je vyroben z kvalitního antibakteriálního materiálu. Mám dvoje. Jedny průhledné žabky, které se dají nosit opravdu jen tak k bazénu, nebo do sprchy, ale v těch druhých už jsem absolvovala loňskou dovolenou a byla jsem navýsost spokojena. Alespoň mně se v nich noha nepotila, a když mi ve vlnách upadla z nohy, bezpečně vyplavala.

Ale už dost chvály. Uznávám, že jsou to botky k občasnému nošení, žádné túry ani celodenní pochody byste v nich absolvovat nemohla.  Ale přibalit si je do kufru na dovolenou, mohu jen doporučit.

Foto CCC, Tamsin London, Mel

Čtěte také:

 

Reklama