To jsem takhle jednou šla na majáles…je to už sice nějaký ten pátek, ale příhodu mám v paměti, jakoby to bylo včera. Na majáles se pilo, tančilo, výskalo, ale bohužel já – školou již nepovinná, jsem musela druhý den do práce…takže jsem se snažila to nepřehánět…

Přesto jsem ráno vypadala (a cítila se) jako vyoraná myš.

Dovrávorala jsem do kuchyně a zůstala zírat na nezvyklý předmět uprostřed podlahy… Ležela tam prasklá PET láhev, kolem ní kaluž vody a v ní led. Podle obalu to byla zmrzlá citronová MATTONI, kterou rozhodně NEKUPUJU, vždycky jenom pomerančovou, rozhodně ji nedávám k ledu a rozhodně jsem to neudělala ani tentokrát. A opravdu jsem ji zmrzlou nemrskla na podlahu. Byla jsem sama doma!

Možná nebudete věřit, ale první, na co jsem se za těchto okolností vzmohla, byl rychlý nevěřícný pohled ke stropu. Opravdu mě napadlo, že to snad propadlo od sousedů… Tím jsem zjistila, že opravdu na stropě žádná úroda zmrzlých minerálních vod nevisí a nadále byla totálně vyvedená z míry. Úplná AKTA X!

Nakonec jsem samozřejmě mrkla směrem k mrazáku – byl zavřený a spokojeně si i s ledničkou vrněly jakoby nic.

Jako realisticky uvažující jedinec jsem usoudila, že mám dvě možnosti. Buď filosoficky dumat nad záhadou v podobě kusu plastu – a skončit v blázinci, nebo se sebrat, uklidit ten svinčík a jít do práce vydělávat peníze.

Vybrala jsem druhou možnost, koneckonců přemýšlet o tom můžu cestou…

Sice jsem přemýšlela, ale na nic jsem nepřišla…až když jsem to odpoledne vyprávěla svému příteli. Ten se nejdřív zalykal smíchy a pak mi osvětlil, že si jeho kamarád, kterého pozval na návštěvu, chtěl u nás zchladit pití – strčil je do mrazáku a oba na to zapomněli.

Zbytek jsme chatrně domysleli tak, že když láhev v mrazáku praskla, byla to taková šlupka, že vymrštila dveře mrazáku. A to takovou silou, že se nejenom dokořán rozletěly, ale hned se i zavřely. Musela to být ovšem rána jako z děla… A já jsem to celé zaspala.

Nakonec jsem za svůj tvrdý spánek vděčná, protože jsem si jistá, že kdyby mě takový rachot v bytě uprostřed noci vzbudil, měla bych z toho nepochybně přinejmenším infarkt. Ale jako noční hlídač bych se teda rozhodně neuživila :).