5cf4e9ef9e1b4obrazek.png
Některé ženy touží po dokonalém těle, jiné se chtějí jen zbavit psychických problémů, které kvůli nějaké vadě mají. Pokud s plastickými operacemi nemáte problém, není nic jednoduššího, než zajít na konzultaci na kliniku estetické medicíny. Mezi nejčastější otázky, které ženy v souvislosti s operací řeší, patří ta týkající se kojení. Odpověď zní ano, i s prsním implantátem můžete kojit.

Podle Mudr. Věry Šatánkové není třeba čekat až po těhotenství. „Ženy si často říkají, že počkají na to, až to bude opravdu potřeba, ale pokud nejsou se svými prsy spokojené, proč se trápit? V 60 letech už vám bude jedno, jak vaše poprsí vypadá. Takže pokud se rozhodne pro operaci žena, která hodlá brzy otěhotnět, není to problém. I s 20 % žlázy lze zcela normálně kojit.“  řekla pro Ženu-In Šatánková, která zároveň dodává, že má určité hranice, komu plastiku udělá a komu nikoliv. „Když chce žena zvětšit prsa o několik čísel, a přitom je velice hubená, vysvětlím jí, že to pro ní není vhodné. Některé se rozzlobí a odejdou, jiné mě přemlouvají. Přemluvit se však nenechám, o operacích rozhoduji vždy tak, aby nebylo ohroženo zdraví pacientky.“

5cf4e9fbeab13obrazek.png
Implantát se vkládá do prsu šetrně tak, aby ženě neublížil. „Implantát je uložen pod prsní žlázou nebo pod žlázou a svalem, nenarušuje tedy činnost žlázy, její funkci ani produkci mléka mlékovody.“ Jediné, co by si pacientka měla uvědomit je, že se prsa během těhotenství mění, což ovlivní i jejich velikost. Mohla byste tak najednou mít prsa větší, než jste původně vůbec zamýšlela. Proto podle nás platí dvě pravidla. Jestliže víte, že je těhotenství za dveřmi, vyčkejte až po něm. Pokud však pouze víte, že kojit budete někdy v budoucnu, klidně s operací neváhejte. Důležitý je fakt, že kojení proběhne bez problémů. Samozřejmě radíme vyhledat renomovaného plastického chirurga.

Zajímavost
Víte, kdo dělal jedny z prvních implantátů? Slavný český vědec Otto Wichterle. Výplň implantátu však netvořil klasický medicínský silikon, ale speciální hydrofilní gel, ze kterého se vyráběly i celosvětově první kontaktní čočky. Implantáty byly prý velice tvrdé a vytahovaly vápenaté soli z těla. Úspěch se tedy nekonal.

Čtěte také:

Reklama