shutterstock-720055576.jpg
Foto: Shutterstock

Dvaaosmdesátiletý newyorský plastický chirurg Gerald Imber s dlouholetou praxí, který se specializuje na obličejové a tělové procedury, na TikToku zveřejnil video, ve kterém vysvětluje, že příliš běhu škodí a zapříčiňuje rychlejší stárnutí.

„Půlka pacientů mě za to nenávidí, druhá půlka mě miluje,“ říká a směje se. Dodává, že je v pořádku zaběhnout si každý den pár kilometrů, ale když to budeme přehánět, naše tělo bude rychleji stárnout.

Jedním z důvodů, proč vede přílišné běhání k předčasnému stárnutí obličeje, je podle něj poskakování. „Neexistuje žádná podprsenka na tváře, která by držela obličej na místě. Gravitace si vybírá svou daň,“ poznamenává. Pro Today pak vysvětluje, že když se podíváme na jakýkoliv zpomalený záběr běžících lidí, uvidíme, jak se jejich tváře pohybují nahoru a dolu. „To je v podstatě realita ztráty elasticity.“

Dále říká, že kromě obličejových rysů má běhání špatný vliv i na jiné části těla. „Odejdou vám kolena, kotníky, záda,“ říká. Samozřejmě ale připouští i to, že má běh pro tělo spoustu výhod. Pořád si ale stojí za tím, že je třeba ho provozovat s mírou. Anebo zvolit jiný druh cvičení bez dopadu nebo s nízkým dopadem.

Zdroje: TikTok/Gerald Imber, Today, New York Post