Pro dnešní téma „Jak jste spokojeny se svým poprsím“ jsme nemohli zapomenout na naši redakční kamarádku, která plastiku prsou má a je sama se sebou spokojena víc než před operací. Zákrok poměrně dlouho plánovala, pečlivě vybírala kliniku, kde jí operaci provedli.

Její manžel ji v tom podpořil, bylo to její dlouhodobé přání. Nedělala to kvůli němu, ale kvůli sobě. Prsa po dvou dětech měla sice velikost dvě, ale podle jejího vyjádření, pomalu je do podprsenky musela rolovat. Nyní má implantáty dva roky a opravdu je spokojená.

breast

Šla jsi na operaci, i když si věděla, že je to docela velký zásah a že to je bolestivé?
Ano, to je jasné, že to bude bolet. A bolelo to fakt hrozně. Po operaci jsem cítila každý pohyb, zakašlání. Nemohla jsem pořádně spát. Ale během dvou týdnů bolest ustoupila a já se těšila, až si je budu moci bezbolestně osahat. Dnes je bolest zapomenuta, mám radost, že jsem neměla žádnou komplikaci nebo reoperaci. S tím musíte vždy počítat, že se to může stát, je to normální chirurgický zákrok.

Jak ses pak cítila a co na to tvůj manžel?
Manžel mi to ze začátku rozmlouval, ale když viděl, jak je chci, podpořil mne. Dneska je rád, že je mám, moc se mu líbí. Prsa jsou na dotek měkká, nechala jsem si udělat trojky namísto blátivých dvojek. Musím říci, že jsou fakt krásná. Takže jsem se po zahojení cítila úžasně. Nakoupila jsem si nové podprsenky a ty staré letěly do koše.

Jak vnímalo nová prsa tvé okolí - rodiče a lidé v práci?
Nechtěla jsem to tajit. Je přece blbý najednou přijít a mít pevná větší prsa. Takže jsem to všem řekla. Také jsem byla dva týdny doma, musela jsem si vzít volno. Musím říci, že si mě pak všichni prohlíželi, a třeba kolegové doslova viseli očima na mém výstřihu. Kdybych nebyla vdaná, myslím, že by je někteří chtěli i prakticky vyzkoušet. Podle mě takové ty mužské řeči, že by na prsa z plastiky nesáhli, jsou nesmysl. Větší předsudky mají spíš ženy - že by na to nikdy nešly, mít v sobě něco umělého. Ale jo, tak ať nejdou, to je přece každého věc. Já jsem je chtěla, tak je mám, a taky je to jen moje věc.

breast

Nebojíš se nějaké další aféry, jako byla na začátku roku aféra s vadnými implantáty?
Nebojím se. Důvěřuji klinice, kde jsem byla. Je mi líto těch žen, kterých se to týká. Ale myslím, že to je problém, kde chtěl někdo zbohatnout a ušetřit. Je hrozné, že se to týká žen, které bojovaly s rakovinou prsu. Asi pojišťovna nechtěla zaplatit za kvalitu.

Jak se cítíš teď, po dvou letech od operace?
Jsem úplně v pohodě. Mám krásná prsa, jaké jsem vždycky chtěla. Na ta před operací už ani nemyslím, to je minulost.

Děkujeme Pavlíně za rozhovor

Reklama